bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3187

Stowarzyszenie z Warszawy wnioskuje o bezpłatne przewozy

Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych z siedzibą w Warszawie złożyło w bielskim Ratuszu petycję dotyczącą zniesienia odpłatności za usługi przewozowe środkami lokalnego transportu zbiorowego w Bielsku-Białej dla osób rozliczających podatek dochodowy w naszym mieście.

ITS, MZK, autobus, 3 maja, sygnalizacja, korki
Stowarzyszenie z Warszawy wnioskuje o bezpłatne przewozy · fot. bielsko.info


Według warszawskiego stowarzyszenia zwolnienie z opłat w autobusach MZK osób rozliczających swój podatek PIT w Bielsku-Białej "jest rozwiązaniem sprawiedliwym, korzystnym dla obu stron, w szczególności dla mieszkańców Bielska-Białej, jak i władz miasta".

- Byłoby to korzystne dla miasta ze względów ekologicznych, ekonomicznych, jak i społecznych, co bezpośrednio wpływa na jakość życia mieszkańców - argumentuje w petycji Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych.

Nowe autobusy w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym - 08.12.2016
Stowarzyszenie z Warszawy wnioskuje o bezpłatne przewozy · fot. bielsko.info


Członkowie stowarzyszenia tłumaczą, że proponowane rozwiązania nie są nowością i zostały wprowadzone w kilku polskich miastach - m.in. w Żorach i Dąbkach. - Doświadczenia innych miast w Polsce, które zdecydowały się na wprowadzenie tego rozwiązania, są wyłącznie pozytywne - argumentuje stowarzyszenie.

Autorzy petycji odwołują się także do programu wyborczego Jarosława Klimaszewskiego, który przed wyborami złożył obietnicę wprowadzenia już w 2019 roku bezpłatnej komunikacji miejskiej dla osób do 26. roku życia oraz seniorów, a w przyszłości także dla wszystkich mieszkańców Bielska-Białej.

Jak udało nam się ustalić Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych z Warszawy podobne petycje wystosowało do włodarzy kilku innych polskich miast.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Moduł komentarzy chwilowo niedostępny. Pracujemy nad jego przywróceniem. Przepraszamy za niedogodności.