bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1955

Podpisano umowę na dostawę parkomatów do SPP w Bielsku-Białej

18 kwietnia w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej została podpisana umowa z wyłonionym wykonawcą w postępowaniu przetargowym pn. "Dostawa parkomatów do strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej".

parkomat
fot. bielsko.info


City Parking Group S.A. z Grudziądza, które złożyło najkorzystniejszą ofertę cenową, w terminie do 1 września br. dostarczy, zamontuje oraz uruchomi system 55 szt. parkomatów na obszarze strefy płatnego parkowania, a następnie przez 4 lata (48 miesięcy) będzie świadczyć usługę serwisowo-techniczną związaną z bieżącym utrzymaniem parkomatów.

Koszt jednego parkomatu wyniósł 28 326,73 zł brutto, a jego miesięczny serwis: 639,6 zł brutto. Parkomaty w Bielsku-Białej będą to urządzenia solarne StradaPAL firmy Flowbird (Parkeon). Łącznie wartość kontraktu wynosi: 3 246 514,28 zł brutto (koszt parkomatów: 1 557 970,28 zł brutto oraz koszt usług serwisowo-technicznych: 1 688 544,00 zł brutto).

parkomat
fot. bielsko.info


Parkomaty umożliwią dokonywanie opłat za postój w SPP bilonem oraz w sposób bezgotówkowy za pomocą kart płatniczych oraz za pomocą systemu płatności BLIK. Umożliwią również dokonywanie opłaty dodatkowej za nieuiszczenie opłaty za postój. Urządzenia wyposażone zostaną w 7 calowy kolorowy wyświetlacz LCD, klawiaturę alfanumeryczną, zasilane będą autonomicznym układem złożonym z baterii solarnej i akumulatora oraz będą wyposażone w czytnik kodów kreskowych ułatwiający dokonywanie transakcji.

Nowy system poboru opłat z zastosowaniem parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej uruchomiony zostanie z dniem 1 września br. (po jego wprowadzeniu nadal będzie można korzystać z aplikacji mobilnych SkyCash i MoBILET).

Urządzenia dla Bielska-Białej stanowią najnowocześniejsze oraz sprawdzone rozwiązania stosowane w wielu miastach, zarówno europejskich, jak i polskich. City Parking Group S.A. jest liderem rynku usług parkingowych w kraju oraz ważnym graczem na rynku środkowoeuropejskim.

parkomat
parkomat solarny StradaPAL firmy Flowbird (Parkeon)

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.