bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2019
  • 22 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 6334

[ZDJĘCIA] Straż miejska zakupiła elektryczne rowery

Straż Miejska w Bielsku-Białej, wziąwszy pod uwagę doświadczenia innych jednostek w kraju, a także charakter i ilość terenów rekreacyjnych na terenie Bielska-Białej, zdecydowała się wprowadzić mobilny, rowerowy patrol, w skład którego wchodzi dwóch strażników.

Rowery elektryczne Straży Miejskiej w Bielsku-Białej


Funkcjonariusze wchodzący w skład patrolu zostali wyposażeni w rowery elektryczne marki Cube Acid hibrid one 500. Koszt zakupu roweru wraz z niezbędnym wyposażeniem wyniósł 8080 zł.

- Rowery umożliwią strażnikom wjazd tam, gdzie jest zakaz poruszania się samochodami, szybko doścignąć uciekającą osobę, szybciej niż patrol pieszy być na miejscu wezwania i co najważniejsze - nie będą musieli stać w korkach - mówi komendant Straży Miejskiej w Bielsku-Białej, Grzegorz Gładysz.

Rowery elektryczne Straży Miejskiej w Bielsku-Białej
Rowery elektryczne Straży Miejskiej w Bielsku-Białej


Strażnicy w okresie od kwietnia do października będą kontrolowali przede wszystkim parki, Bulwary Straceńskie, rejon lotniska w Aleksandrowicach, okolice miejskich kąpielisk, a także wszystkie ścieżki rowerowe. Dzięki wyposażeniu rowerów w silniki elektryczne podczas najbardziej aktywnych dni funkcjonariusze będą mogli w krótszym czasie skontrolować większy obszar.

Po zakończeniu tegorocznej służby patrolu rowerowego i przeanalizowaniu jego efektywności, Straż Miejska w Bielsku-Białej podejmie decyzję o ewentualnym zwiększeniu patroli rowerowych w 2020 roku.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.