Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3933

Chuligan na przejściu dla pieszych wskoczył na maskę samochodu

Policjanci z bielskiej trójki zatrzymali 36-letniego bielszczanina, który na przejściu dla pieszych na Osiedlu Złote Łany uszkodził osobowe Volvo. Mężczyzna wskoczył na maskę samochodu, który przepuszczał go na pasach, jak się okazało był nietrzeźwy. Miał blisko 2,5 promila alkoholu we krwi.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj, na bielskim Osiedlu Złote Łany. Na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Łagodnej i Zygmunta Wazy kierującą osobowym Volvo 35-latka zatrzymała pojazd, żeby przepuścić pieszego, który zbliżał się do pasów. Pieszy jednak zamiast przejść na drugą stronę podszedł do samochodu od strony kierującej i zaczął się agresywnie zachowywać.

Kobieta zaryglowała drzwi do pojazdu pieszy wskoczył na maskę pojazdu i przeszedł po niej, aby po chwili wziąć rozpęd i wskoczyć na maskę samochodu bokiem. Wystraszona kobieta w obawie przed dalszym atakiem odjechała na parking najbliższego sklepu i wezwała policję. Wandal ją tam zobaczył znowu podszedł do samochodu i zachowywał się agresywnie.

Kobiecie pomogli przechodnie, którzy odpędzili wandala. Na miejsce przyjechał patrol policji. Mundurowi zanotowali rysopis sprawcy, a po krótkiej penetracji osiedla zauważyli go. Kiedy ich zobaczył podjął nieudaną próbę ucieczki. Badanie alkomatem zatrzymanego chuligana wykazało blisko 2,5 promila alkoholu we krwi.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie zajęli się nim policjanci z komisariatu przy ul. Składowej. Usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia wartości blisko tysiąca złotych, co jest przestępstwem. Poza grożącą mu karą 5 lat pozbawienia wolności będzie on musiał zapłacić za uszkodzenia w samochodzie.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.