Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3109

Co roku AQUA będzie udostępniać zwiedzającym koronę zapory

23 marca z okazji Światowego Dnia Wody oraz 90. rocznicy budowy zbiornika w Wapienicy spółka AQUA udostępniła zwiedzającym koronę zapory. Zainteresowanie wydarzeniem pozytywnie zaskoczyło spółkę AQUA. Podobna akcja ma być organizowana co roku.

Loading...


WIDEO: Almanach24.info

Interpelację w sprawie częstszego udostępniania korony zapory w Wapienicy, zwłaszcza w okresie letnim, wystosował do prezydenta radny Tomasz Wawak. - Myślę, że dobrym pomysłem byłoby również oprowadzanie z przewodnikiem, odpowiadającym zarówno o zagadnieniach technicznych, jak też o historii tego obiektu - poinformował Tomasz Wawak.

Radny wskazał również na problem komunikacyjny, który pojawił się w dniu zwiedzania korony zapory.

- Na trasie linii nr 16 kursowały krótkie autobusy, które były przeładowane i nie wystarczały do obsłużenia tak sporej liczby zainteresowanych sobotnim wydarzeniem. Na wniosek mieszkańców zwracam się z prośbą o wcześniejsze przygotowanie przez MZK dodatkowych, długich autobusów przed kolejnym otwarciem korony zapory - dodał radny Tomasz Wawak.

W odpowiedzi na interpelację, zastępca prezydenta miasta zaznaczył, że spółka AQUA zadeklarowała udostępnienia obiektu do zwiedzania corocznie w okresie wiosenno-letnim.

- Jednakże należy zaznaczyć, że teren zbiornika retencyjnego w Wapienicy, jako zbiornika wody pitnej objęty jest strefą ochrony sanitarnej ujęcia. Pozwala to jedynie na udostępnienie mieszkańcom do zwiedzania wyłącznie korony zapory. Ze względu na obowiązujące przepisy prawa niemożliwe jest zatem zwiedzanie części technicznej stacji uzdatniania wody w Wapienicy - tłumaczy Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta miasta.

Urzędnik poinformował, że przy kolejnej akcji udostępniania korony zapory zwiedzającym, MZK w koordynacji z AQUA przygotuje dodatkowe, długie autobusy.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.