Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2019
  • 13 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 6179

Miasto złoży doniesienie do prokuratury na pracownicę żłobka

Znamy wstępne wyniki wewnętrznej kontroli, którą miasto wszczęło po ujawnieniu informacji o stosowaniu przez pracownicę żłobka przemocy wobec dzieci. Niestety potwierdzają się zarzuty rodziców. Miasto zamierza złożyć doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez opiekunkę dzieci.

żłobek, przedszkole
Miasto złoży doniesienie do prokuratury na pracownicę żłobka · fot. pixabay.com


Przypominamy, że w ubiegłym tygodniu rodzice dwójki dzieci, podopiecznych Żłobka Miejskiego przy ulicy Grodzisko, złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez grupową, która miała stosować przemoc wobec dzieci uczęszczających do placówki. Więcej o sprawie pisaliśmy w artykule "Dzieci w żłobku miejskim były bite? Sprawę bada policja".

Prezydent miasta powołał specjalną komisję. Na czele organu badającego sprawę stanął wiceprezydent Adam Ruśniak. Poznaliśmy już wstępne wyniki kontroli. Niestety wszystko wskazuje na to, że kobieta faktycznie stosowała przemoc.

- Komisja rozmawiała z pracownikami, rodzicami, badała dokumentację. Te prace cały czas będą kontynuowane, natomiast wstępne wnioski i rekomendacje wobec prezydenta są takie, że należy złożyć zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez tą panią, polegającego na stosowaniu przemocy wobec dzieci - poinformował Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Komisja zaleca, aby wszcząć procedurę rozwiązania umowy o pracę z pracownicą z jej winy, bez możliwości 3-miesięcznego wypowiedzenia. Ponadto w sprawę zostanie najprawdopodobniej zaangażowana Państwowa Inspekcja Pracy, która zbada oskarżenia dotyczące mobbingu stosowanego przez pracownicę żłobka wobec współpracowników.

- Będziemy kontynuować opiekę psychologiczną, którą zapewniliśmy bezpośrednio po tym jak sprawa wypłynęła, w stosunku do dzieci, rodziców i pracowników - dodał Tomasz Ficoń.

Prokuratura prowadzi już postępowanie w tej sprawie. Po wypłynięciu sprawy dyrektor placówki, prywatnie siostra oskarżanej o stosowanie przemocy kobiety, przeszła na emeryturę.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.