Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2019
  • 15 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 8428

Kilkuset bielszczan publicznie poparło strajk nauczycieli

Takich tłumów nie było na placu Bolesława Chrobrego od czasów manifestacji Komitetu Obrony Demokracji. W niedzielę po południu kilkuset bielszczan wyraziło w ten sposób poparcie dla nauczycieli, którzy od tygodnia prowadzą strajk.

strajk
fot. Andrzej Kłapcia


Organizatorzy zgromadzenia zaprosili wszystkie osoby, które popierają strajk nauczycieli, aby w geście solidarności pojawić się na placu Bolesława Chrobrego i "dać im siłę do kontynuacji protestu".

- W piątek minął piąty dzień strajku polskich nauczycieli. Jest to chyba największy zryw tej grupy zawodowej w Polsce od... chyba od zawsze. Rząd robi wszystko, żeby spolaryzować społeczeństwo, wylewając potok hejtu na strajkujących. Podobnie jak w przypadku sędziów, niepełnosprawnych, czy lekarzy. W trakcie tego strajku umiera etos Solidarności z lat osiemdziesiątych. Nie pozwólmy, żeby grupka cynicznych funkcjonariuszy związkowych zmieniła logo Solidarności - jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie - w symbol serwilizmu wobec władzy kompletnie nieliczącej się z obywatelami. Pokażmy, że prawdziwa Solidarność jest w nas - informują organizatorzy pikiety.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.