bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2613

Afgańczycy ukryci w naczepie ciężarówki nielegalnie przyjechali do Polski

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej zatrzymali trzech cudzoziemców, którzy przyjechali do Polski ukryci w naczepie samochodu ciężarowego.

imigranci
Afgańczycy ukryci w naczepie ciężarówki nielegalnie przyjechali do Polski · fot. Straż Graniczna w Bielsku-Białej


Do zatrzymania cudzoziemców doszło 8 kwietnia w Cieszynie. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy na macedońskich numerach rejestracyjnych. Następnie wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, po zdjęciu zabezpieczeń celnych, otwarto naczepę samochodu.

W jej wnętrzu pomiędzy przewożonym towarem ukrywało się trzech młodych mężczyzn. Ujawnieni cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów i deklarowali, że pochodzą z Afganistanu. Kierowcą ciężarówki był obywatel Macedonii. Przewoził on rudę cynku z Serbii do jednej z firm na terenie Polski i nie miał pojęcia, że podróżują z nim nielegalni migranci.

Podczas prowadzonych czynności wyjaśniających w obecności tłumacza ustalono obywatelstwo i dane osobowe zatrzymanych mężczyzn. Cudzoziemcy oświadczyli także, że do naczepy dostali się w Serbii przy pomocy przemytnika i zamierzali dotrzeć do Francji.

imigranci
Afgańczycy ukryci w naczepie ciężarówki nielegalnie przyjechali do Polski · fot. Straż Graniczna w Bielsku-Białej


W trakcie badań lekarz stwierdził, że jeden z zatrzymanych Afgańczyków jest nieletni, a dwóch pozostałych ma co najmniej osiemnaście lat.

Wobec obywateli Afganistanu wszczęte zostały postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Dwóm pełnoletnim obcokrajowcom przedstawiono zarzuty dotyczące przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Zgodnie z postanowieniem sądu Afgańczycy zostali umieszczeni w ośrodkach strzeżonych dla cudzoziemców. Będą tam przebywać do czasu zakończenia postępowania administracyjnego.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.