Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 10818

[WIDEO, ZDJĘCIA] Pikieta pod FCA. Pracownicy zablokowali Warszawską

Dziś przed bramą FCA Powertrain w Bielsku-Białej odbyła się pikieta. Pracownicy zakładu domagają się równej dla całej załogi podwyżki stawek zasadniczych o 5 zł na godzinę. Po godzinie 14.00 pracownicy pierwszej zmiany zablokowali ruch na ulicy Warszawskiej.Pikieta przed bramą rozpoczęła się o godzinie 13.00. Najpierw w zgromadzeniu uczestniczyli pracownicy, którzy wybierali się do zakładu na drugą zmianę. Po godzinie 14.00 do pikiety dołączyli pracownicy z pierwszej zmiany.

To właśnie po godzinie 14.00 pikieta przeniosła się na przejście dla pieszych przez ulicę Warszawską. Przez kilka minut, pod okiem policji z wydziału ruchu drogowego, manifestanci przechodzili przez przejście dla pieszych, blokując tym samym ruch na ulicy Warszawskiej.

Pracownicy FCA Powertrain zablokowali ul. Warszawską - 11.04.2019 · fot. sid / bielsko.info


- W FCA Powertrain od ośmiu lat nie było zbiorowej podwyżki wynagrodzeń zasadniczych. Tymczasem tylko płaca minimalna wzrosła w tym czasie o 864 zł miesięcznie. Pracownikom należą się godne i sprawiedliwe wynagrodzenie za ich ciężką, wydajną oraz efektywną pracę - podkreśla Wanda Stróżyk, przewodnicząca międzyzakładowej NSZZ Solidarność FCA Poland. - Dlatego cały czas podtrzymujemy żądanie wzrostu stawek zasadniczych o 5 zł na godzinę, co miesięcznie razem z 13-procentową premią oznacza wzrost płac o 950 zł dla każdego pracownika.

Dyrekcja tyskiego FCA Poland oraz bielskiego FCA Powertrain proponują wzrost wynagrodzeń - wraz z premią - o 250 zł brutto miesięcznie, co oznaczałoby w FCA Powertrain podwyżkę stawek zasadniczych o 221,24 zł.

Pikieta pracowników FCA Powertrain - 11.04.2019 · fot. bielsko.info


- Podstawowe znaczenie ma odpowiedni wzrost stawek płacy zasadniczej, gdyż to one zapewniają stabilne i godne wynagrodzenia - przypomina Wanda Stróżyk. - Dlatego nie ma zgody, by niepewna premia wprowadzana była kosztem pewnych stawek zasadniczych.

Związkowcy nie wykluczają też innej formy protestu. Są zdesperowani do podjęcia strajku włoskiego, a w ostateczności nawet do zatrzymania pracy zakładu.

Loading...

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.