bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1486

Skazani tworzyli pisanki. Można je nabyć w budynku starostwa

Rozpoczął się 6. kiermasz charytatywny organizowany przez funkcjonariuszy Służby Więziennej z Bielska-Białej. Dzięki sprzedaży wielkanocnych ozdób wykonanych przez skazanych będzie można wesprzeć bielski Szpital Pediatryczny.

Skazani tworzyli pisanki i ozdoby świąteczne · fot. Zakład Karny w Cieszynie Oddział Zewnętrzny w Bielsku-Białej


Już od połowy marca w Oddziale Zewnętrznym w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie trwały zajęcia programu resocjalizacyjnego opartego na zasadach arteterapii. Funkcjonariusze cyklicznie doprowadzali grupy skazanych na świetlicę, by tam pod okiem psychologa i wychowawcy tworzyli ze skrawków materiałów, wstążek i cekinów dekoracje wielkanocne. Łącznie w programie wzięło udział 50 mężczyzn, a wiec 22% ogółu osadzonych.

Wśród ich wytworów są m.in. zające, pisanki, kartki świąteczne i ozdobne koszyki. Będzie można je nabyć w środę i czwartek (10 i 11 kwietnia) w budynku Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej w godzinach 9:00-14:00. Kiermasz będą prowadzić przedstawiciele fundacji Razem dla Dzieci oraz funkcjonariusze SW.

- Na ubiegłorocznym kiermaszu (wówczas bożonarodzeniowym) zebraliśmy kwotę niemal 5500 zł. Mamy nadzieję, że dzięki hojności bielszczan ponownie uda się wesprzeć małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego - mówi ppor. Ewa Pysz, Młodszy Psycholog Działu Penitencjarnego Zakładu Karnego w Cieszynie Oddziału Zewnętrznego w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.