Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2019
  • 13 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3392

Na bielszczan czeka 5000 sadzonek drzew i 4000 sadzonek kwiatów

Za nami:

13 kwietnia w godz. 9.00-17.00 w Centrum Handlowym "Sarni Stok" odbędzie się kolejna zbiórka surowców wtórnych.

drzewko za surowce, sadzonka, drzewko
Akcja Drzewko za surowce · fot. Fundacja Arka


W tym roku organizowana jest pod hasłem "Sadzimy tlen", a uczestnicy będą zachęcani do przysyłania relacji z sadzenia otrzymanych drzewek i umieszczania ich na Europejskiej Mapie Drzew. W ten sposób Arka promuje także swój nowy projekt, w którym zachęca wszystkich do sadzenia drzew.

- Zachęcamy wszystkich do zbiórki surowców wtórnych, które 13 kwietnia będzie można wymienić na sadzonki drzew lub kwiatów. Każdy, kto przyniesie do CH Sarni Stok - 20 puszek lub 20 butelek (PET lub szklanych), a także 10 kg makulatury otrzyma od leśników sadzonkę drzewka. Podczas akcji zbierane będą także elektrośmieci - informuje Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka.

Zebrane surowce zostaną sprzedane, a za środki kupione rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach naszej akcji rowerpomaga.pl. Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacji ekologicznej "Wszystkie kolory recyklingu" realizowanego z Miastem Bielsko-Biała oraz Zakład Gospodarki Odpadami ZGO.

Partnerem akcji jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach. W akcji biorą udział leśnicy z nadleśnictw: Bielsko, Ustroń, Węgierska Górka i Wisła

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.