Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 13513

Osiem placówek oświatowych wycofało się ze strajku nauczycieli

Zgodnie z informacjami, które przekazywaliśmy już wczoraj, część z bielskich przedszkoli wyłamała się ze strajku. Dziś protestuje już tylko 17 tego typu placówek w Bielsku-Białej.

znp
Osiem placówek oświatowych wycofało się ze strajku · fot. bielsko.info


Z najnowszych danych przekazanych przez Urząd Miejski wynika, że dziś strajk trwa w 17 bielskich przedszkolach publicznych. Dzień wcześniej protestowało 25 tego typu placówek oświatowych. Przypominamy, że w Bielsku-Białej działają 43 przedszkola publiczne.

- Może to po prostu wynikać z tego, że pensje nauczycieli nie są wysokie, a za każdy dzień strajki naliczane są potrącenia - tłumaczyła wczoraj prezes bielskiego oddziału ZNP, Gabriela Herzyk.

Nadal bez zmian prowadzone są strajki we wszystkich szkołach podstawowych i średnich na terenie miasta Bielska-Białej.

Z uzyskanych przez nasz portal informacji wynika, że rozpoczynające się jutro egzaminy gimnazjalne w większości placówek nie są zagrożone. Dyrektorzy zdecydowanej części szkół podstawowych już dużo wcześniej zapewnili obsady komisji egzaminacyjnych.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.