Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1490

600 osób symbolicznie dopłynęło do Rzymu. Płynął też prezydent miasta

Ponad 600 osób wzięło udział w 24-godzinnym integracyjnym maratonie pływackim w Bielsku-Białej i Kozach upamiętniającym 5. rocznicę kanonizacji Jana Pawła II. Uczestnicy wydarzenia przepłynęli w sumie około 1100 kilometrów, czyli niemal cały dystans, jaki dzieli krytą bielską pływalnię "Troclik" i Plac św. Piotra w Rzymie.

płyniemy do rzymu
600 osób symbolicznie dopłynęło do Rzymu. Płynął też prezydent miasta · fot. Radio Anioł Beskidów


Na pomysł sztafety pływackiej "Płyniemy do Rzymu" na cześć Jana Pawła II wpadły Elżbieta Tyczyńska i Teresa Krajewska ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „Ada”. Pierwszy maraton pływacki na bielskim basenie odbył się 27 kwietnia 2014 roku, w dniu kanonizacji papieża Polaka.

Podczas pierwszej edycji maratonu zakładano przepłynięcie 1478 długości basenu, które symbolizują odległość, jaka dzieli stolicę Podbeskidzia od placu św. Piotra w Rzymie. Okazało się szybko, że uczestnicy przedsięwzięcia pokonali pięciokrotnie 1478 długości basenu.

płyniemy do rzymu
600 osób symbolicznie dopłynęło do Rzymu. Płynął też prezydent miasta · fot. Radio Anioł Beskidów


W tegorocznej sztafecie udział wzięły m.in. osoby niepełnosprawne zrzeszone w różnych organizacjach pozarządowych, uczniowie bielskich szkół i ich opiekunowie oraz członkowie klubów sportowych, wierni z różnych parafii, w tym całe rodziny. Rekordziści płynęli przez kilkanaście kilometrów.

Na bielskim basenie „Troclik” bez przerwy płynęli zawodnicy Klubów Olimpiad Specjalnych i Klubów Pływackich, uczestniczki Letnich Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi oraz Zimowych Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Austrii.

Wydarzenie zainaugurowali: prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski oraz występujący w imieniu biskupa ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej, Romana Pindla, diecezjalny kapelan sportowców, ks. Robert Kasprowski. Towarzyszył im Krzysztof Krzyżanowski - prezes Beskidzkiego Oddziału Olimpiad Specjalnych.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.