Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1827

Podejrzany o podpalenie bielskiej kamienicy tymczasowo aresztowany

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej aresztował na 3 miesiące 61-latka podejrzanego o podpalenie kamienicy w Bielsku-Białej przy ul. Cieszyńskiej. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Za przestępstwo to może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

podpalacz
Sprawca podpalenia bielskiej kamienicy tymczasowo aresztowany · fot. KMP Bielsko-Biała


Pożar kamienicy przy ul. Cieszyńskiej miał miejsce w środę ok. 17.05. Policjanci z drugiego komisariatu wraz ze śledczymi z bielskiego wydziału kryminalnego wykonali szereg czynności dochodzeniowych oraz operacyjnych.

Na miejscu zdarzenia przez dwa dni pracowali technicy kryminalistyki, prokurator i biegli z zakresu pożarnictwa. Dzięki nim udało się wytypować osobę podejrzaną o zaprószenie ognia. 61-letni mieszkaniec spalonej kamienicy został zatrzymany następnego dnia w godzinach przedpołudniowych przez policjantów z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratura, od którego usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art. 163 paragraf 1 pkt. 3 kodeksu karnego - spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia, jednak nie przyznał się do winy.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawcy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wysoce uprawdopodabnia winę podejrzanego. W piątek sąd zastosował sankcję na 3 miesiące. Teraz podpalacz będzie oczekiwał na wyrok w bielskim areszcie śledczym, w tym czasie prokurator i policyjni detektywi będą prowadzili śledztwo, zbierali dalsze dowody oraz weryfikowali wyjaśnienia podejrzanego.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.