Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2548

[FOTO] Kolizyjne popołudnie na lokalnych drogach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do dwóch groźnie wyglądających kolizji doszło w czwartek popołudniu na drogach Bielska-Białej. Obeszło się bez rannych, ale niestety kierowcy musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

Kolizja na skrzyżowaniu Krzemionki z Sobieskiego - 4.04.2019 · fot. Jawor / bielsko.info


Do pierwszej kolizji doszło około godziny 17:45 na granicy Kóz i Bielska-Białej. Na skrzyżowaniu ulicy Krzemionki z ulicą Witosa zderzyły się trzy samochody osobowe: Ford Focus, Audi A3 i Toyota RAV-4.

Zawiniła kierująca Fordem, która wyjeżdżała z ulicy Sobieskiego i nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy Audi poruszającego się główną drogą. Ten pojazd wytrącony z toru jazdy znalazł się po przeciwnej stronie jezdni. Kierowca Audi po zderzeniu próbował się jeszcze "wybronić" i wrócić na swój pas, jednak zahaczył o Toyotę.

Interweniowały dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego i patrol drogówki. Uczestnicy kraksy zostali poddani profilaktycznym badaniom, jednak szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Policjanci zakończyli to popołudniowe spotkanie mandatem karnym. Utrudnienia w ruchu trwały około godzinę.

Kraksa na obwodnicy - 4.04.2019 · fot. Mr Szakal


Następnie około godziny 19:00 na obwodnicy w stronę Żywca pomiędzy zjazdem na ulicę Warszawską, a zjazdem na ulicę Niepodległości (mniej więcej na wysokości ulicy Daszyńskiego), zderzyły się Fiat Ducato i Porsche Cayenne.

Było to klasyczne najechanie na tył. Zawinił kierowca Fiata Ducato, który nie przewidział jak skuteczne są ceramiczne hamulce w Porsche Cayenne. Nikomu nic się nie stało, ale z dostawczaka wyciekły płyny eksploatacyjne i konieczna była interwencja strażaków. W trakcie neutralizacji przez około 20 minut zablokowane były oba pasy ruchu w stronę Żywca. W sumie utrudnienia trwały około godzinę.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.