Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2019
  • 6 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1792

Kiermasz zabawek w Galerii Sfera. Dochód dla Fundacji Mysikrólik

Za nami:

W sobotę, 6 kwietnia, zapraszamy na finał akcji "Pluszaki ratują zwierzaki", której inicjatorem jest Fundacja Ekologiczna ARKA, a partnerem Galeria SFERA. Podczas charytatywnego kiermaszu będzie można kupić zabawki za symboliczną kwotę, która następnie zostanie przekazana Fundacji Mysikrólik, aby ratować dzikie zwierzęta.

pluszaki ratują zwierzaki
Kiermasz zabawek w Galerii Sfera. Dochód dla Fundacji Mysikrólik


Przez cały marzec trwała zbiórka zabawek w Punkcie Informacyjnym Galerii SFERA. Nadszedł czas na charytatywny kiermasz, podczas którego pluszaki zostaną wystawione na sprzedaż.

- Akcja "Pluszaki ratują zwierzaki" została bardzo ciepło przyjęta przez naszych klientów, którzy dostarczyli ponad tysiąc maskotek, gier planszowych, puzzli, klocków, bajek na płytach DVD. Cieszymy się, że trafią one w ręce innych dzieci, a jednocześnie pomogą zwierzętom, znajdującym się pod opieką Fundacji Mysikrólik - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera.

Akcja ma wymiar nie tylko charytatywny, ale również ekologiczny. Zwraca uwagę na problem odpadów oraz pokazuje, że wielu przedmiotom można nadać drugie życie. Dochód uzyskany ze sprzedaży zabawek zostanie przeznaczony Fundacji Mysikrólik - Na Pomoc Dzikim Zwierzętom z Bielska-Białej. Fundacja pomaga chorym i potrzebującym zwierzętom, które mieszkają w okolicznych lasach, na polach i łąkach m.in.: ptakom, lisom, sarnom, jeżom i wszystkim zwierzętom, które są ranne lub chore i nie poradzą sobie samodzielnie na wolności. Fundacja prowadzi także zajęcia edukacyjne dla dzieci.

- To kolejne pomysł wpisujący się w nasz program edukacyjny "Dajemy rzeczom drugie życie", w którym zachęcamy do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do naszych odpadów. Wiele rzeczy możemy naprawić lub przekazać organizacji społecznej - wyjaśnia Wojciech Owczarz, Prezes Fundacji ARKA -

Kiermasz odbędzie się w sobotę 6 kwietnia foyer Galerii II.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.