Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 kwietnia 2019
  • 7 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 15817

Dzieci w żłobku miejskim były bite? Sprawę bada policja

Do naszej redakcji dotarła szokująca relacja rodzica dziecka, które uczęszcza do Żłobka Miejskiego przy ulicy Grodzisko. Nad dziećmi miała się znęcać jedna z grupowych. Dzieci miały być bite po rękach i twarzy, a także stać w kącie po półtorej godziny.

przedszkole
Dzieci w żłobku miejskim były bite? Sprawę sprawdza policja · fot. bielsko.info


- Nasz syn uczęszcza do Żłobka Miejskiego przy ulicy Grodzisko w Bielsku-Białej. W niedzielę otrzymałam telefon od jednej z opiekunek, która poinformowała nas, że grupowa znęcała się nad synem i kilkoma innymi dziećmi. Według niej dzieci były bite, stygmatyzowane i karane. O całym zajściu zastraszony zespół pań opiekunek poinformował w piątek panią wicedyrektor żłobka - relacjonuje matka trzyletniego chłopca.

Już przed tą szokującą informacją rodzice zauważyli inną niż dotychczas postawę syna, który zachowywał się agresywnie w stosunku rodziców. - Grupowa poinformowała nas, że to bunt dwulatka, sugerowała różne choroby. Jeździliśmy po lekarzach i wszystko zostało wykluczone. Zaczęliśmy się zastanawiać, czy tych agresywnych zachowań dziecko nie nabywa w żłobku - dodaje mąż kobiety.

Okazało się, że podobne zachowanie u swojej pociechy zaobserwowali inni rodzice. - Byliśmy wczoraj rano razem z nimi na rozmowie u Pani dyrektor. Zapewniano nas, że absolutnie takiej sytuacji nie miało miejsca. Proszono nas, żeby sprawa nie trafiła na policję, jednak po kontakcie z prawnikami podjęliśmy decyzję, że sprawa zostanie zgłoszona - mówi ojciec trzylatka.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej potwierdza, że wczoraj wieczorem rodzice złożyli zawiadomienie w III Komisariacie Policji. Sprawa jest badana pod kątem art. 207, paragraf 1 k.k., który mówi o znęcaniu się nad małoletnimi. - Zbierany jest materiał dowodowy w tej sprawie - mówi podinspektor Elwira Jurasz.

Sprawę może wyjaśnić zapis z monitoringu, w który jest wyposażony żłobek.

Dziś nie udało nam się skontaktować z dyrektor Żłobka Miejskiego. Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego poinformował naszą redakcję, że sprawę bada wewnętrzna komisja złożona m.in. wicedyrektora placówki. - Prezydent miasta zarządził powołanie zespołu w Urzędzie Miejskim, który ma niezależnie zająć się tą sprawą. Na czele zespołu stanął wiceprezydent Adam Ruśniak - poinformował Tomasz Ficoń.

Do czasu wyjaśnienia sprawy kobieta, której zarzuty dotyczą, została decyzją prezydenta miasta zawieszona w obowiązkach.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.