Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2019
  • 3 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 5344

[FOTO] Czołowe zderzenie w Mazańcowicach. Sprawca pijany!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

We wtorek, 2 kwietnia około godziny 20:30 na ulicy Starobielskiej w Mazańcowicach doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Na prostym odcinku drogi czołowo zderzyły się dwa pojazdy: Volkswagen Golf i Dacia Duster. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Dwie osoby odniosły obrażenia ciała.

Wypadek w Mazańcowicach - 2.04.2019 · fot. Bielskie Drogi


Ze wstępnych i na tę chwilę nieoficjalnych informacji wynika, że do wypadku doprowadził kierowca Dacii, który wykonywał manewr wyprzedzania rowerzysty. Najprawdopodobniej źle ocenił odległość zbliżającego się z przeciwka Volkswagena i doprowadził do czołowego zderzenia z tym pojazdem.

Zarówno kierowca Dacii jak i kierująca Volkswagenem odnieśli obrażenia ciała i zostali hospitalizowani. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z bielskiej drogówki.

W czasie akcji ratunkowej w tym samym miejscu doszło do nietypowej sytuacji. Jadący ulicą Starobielską rowerzysta wjechał na teren prowadzonych działań. Cyklista nie zauważył aluminiowej skrzyni z sorbentem i wjechał w nią. Ta przesunęła się i trąciła męża pokrzywdzonej kobiety, który przewrócił się i upadł na twarz. Szczęśliwie nikt poważnie nie ucierpiał. Na miejsce został wezwany kolejny patrol policji do obsługi tego zdarzenia.

Ulica Starobielska była zablokowana przez ponad 2 godziny. Uszkodzone pojazdy zostały odholowane przez pomoc drogową.

AKTUALIZACJA (3.04.2019) - Policja potwierdza, że kierujący Dacią jest sprawcą zdarzenia. 54-letni mężczyzna był pijany. Wynik badania trzeźwości to 2 promile. Pod wpływem alkoholu znajdował się także rowerzysta, który wjechał w aluminiową skrzynię należącą do strażaków. Jednak dokładny wynik badania jego stanu trzeźwości nie jest znany. Oba zdarzenia finalnie zakwalifikowano jako kolizje drogowe (obrażenia ciała uczestników poniżej dni siedmiu).

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.