Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1236

Fałszywy policjant i prokurator chcieli oszukać seniorów

W Bielsku-Białej grasują oszuści, którzy podszywają się pod policjantów oraz prokuratorów i próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Oszust dzwoni do seniorów i twierdzi, że rozpracowuje grupę przestępców. Przekonuje, że oszczędności zgromadzone na kontach i lokatach bankowych są zagrożone i należy je przekazać stróżom prawa.

Telefony od fałszywych funkcjonariuszy odebrała wczoraj dwójka bielszczan. Oszust przedstawił się za policjanta z komendy przy ul. Wapiennej. Przekonywał starsze osoby, że pracuje nad przestępczą grupą, która kradnie oszczędności bankowe. Informował, że oszczędności seniorów zdeponowane na rachunkach bankowych są zagrożone. Szajka oszustów rzekomo bez problemu dokonuje ich wypłat. Prosił o wypłacenie pieniędzy i przekazanie ich policjantom albo prokuratorowi.

Aby uwiarygodnić swoje działania zalecał, by bez przerywania połączenia wybrać numer alarmowy i potwierdzić dane policjanta. Gdy tylko pokrzywdzeni to uczynili od razu zgłaszał się mężczyzna - rzekomo prokurator, który potwierdzał przedstawioną legendę. Po chwili w słuchawce odzywał ten sam fałszywy funkcjonariusz, który wypytywał o konta bankowe oraz zgromadzone na nich środki.

75-letni mieszkaniec ul. Podgórze wypłacił z banku oszczędności, natomiast 81-letnia mieszkanka ul. Żywieckiej zaciągnęła pożyczkę w wysokości 25 tysięcy zł. Pokrzywdzeni wykazali się rozwagą. Kiedy tylko zorientowali się, że mogą paść ofiarą oszustów o swoim podejrzeniu powiadomili Policję.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.