Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2839

Miasto musi posadzić 8 tys. drzew. Można zgłaszać lokalizacje

W Bielsku-Białej trwa szereg inwestycji, które pozbawiają nasze miasto drzew i krzewów. Jedna z nich - rozbudowa ul. Cieszyńskiej wiązała się z wycinką 2 tys drzew. Włodarze naszego miasta są zobligowani posadzić w zamian 8 tysięcy drzew.

park słowackiego
Park Słowackiego · fot. bielsko.info


- Na spotkaniu z z-cą Prezydenta Adamem Ruśniakiem padła propozycja, abyśmy wskazywali miejsca do nasadzeń. Chcielibyśmy włączyć w ten proces Was - mieszkańców tego miasta. Wiecie, gdzie drzewa zostały wycięte i nie posadzono w zastępstwie nowych. Możecie zgłaszać również miejsca posiadające obecnie zadrzewienia, a które poprzez dodatkowe nasadzenia można będzie przeobrazić w parki, skwerki, ogródki jordanowskie itp. Rozglądnijcie się, gdzie w miejscu w którym mieszkacie brakuje drzew - informuje grupa "Bielszczanie dla drzew", organizator akcji "Zazieleńmy Bielsko-Białą".

Organizatorzy proszą o przekazywanie lokalizacji miejsc w formie współrzędnych GPS, danych adresowych, nazwy skwerków, odcinków dróg. Można dołączyć zdjęcia. Propozycje lokalizacji prosimy przysyłać na adres: bielszczaniedladrzew@gmail.com.

- My będziemy przekazywać je sukcesywnie, a w urzędzie miasta zostaną one zweryfikowane, pod kątem infrastruktury podziemnej, kwestii własności itp - dodaje grupa "Bielszczanie dla Drzew".

Akcja "Zazieleńmy Bielsko-Białą" ma swoją stronę na Facebooku.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.