bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2700

4-miesięczny kurs języka polskiego dla cudzoziemców za darmo

Cudzoziemcy porozumiewający się z mieszkańcami miasta w języku polskim bez większego problemu? Dzięki pomysłowi i wsparciu finansowemu Urzędu Miasta będzie to możliwe. W Bielsku-Białej właśnie rusza projekt, który ma na celu organizację i przeprowadzenie otwartych nieodpłatnych kursów języka polskiego jako obcego.

paszport, straż graniczna, ukraina
4-miesięczny kurs języka polskiego dla cudzoziemców za darmo · fot. Straż Graniczna w Bielsku-Bialej


Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia wspólnie z Inicjatywą Obywatelską WITAJ odpowiedzialni są za powstanie projektu polegającego na nauczaniu języka polskiego cudzoziemców mieszkających i/lub zasilających lokalny rynek pracy przede wszystkim w zawodach deficytowych. Zorganizowanie i przeprowadzenie kursu będzie jednym z kolejnych działań tych organizacji na rzecz społeczności cudzoziemców mieszkających w Bielsku-Białej.

Dla kogo?

Uruchomienie bezpłatnych zajęć z języka polskiego jako obcego jest ważną odpowiedzią na potrzeby cudzoziemców, którzy przyjeżdżają do Bielska-Białej do pracy. Często jednak trudności językowe stają na przeszkodzie tak w pracy, jak i w aktywnym uczestniczeniu w życiu miasta.

Głównymi odbiorcami projektu są cudzoziemcy mieszkający lub pracujący na terenie miasta Bielska-Białej, posiadający nikłą bądź słabą znajomość języka polskiego, którzy wykonują albo mają zamiar wykonywać w Bielsku-Białej w pierwszej kolejności któryś z zawodów deficytowych w roku 2019. Udział w bezpłatnym kursie języka polskiego będzie wyjątkową okazją zdobycia przez cudzoziemców większej pewności siebie, zwiększy motywację do pracy i działania na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Co konkretnie i gdzie?

W ramach kursów języka polskiego, które będą realizowane w ścisłym centrum miasta Bielska-Białej w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, około 60 cudzoziemców będzie mogło wziąć udział w bezpłatnych zajęciach prowadzonych przez nauczyciela posiadającego udokumentowane kwalifikacje do nauki języka polskiego jako obcego i zdobyć zaświadczenie ukończenia kursu.

Udoskonalenie znajomości języka polskiego i zniesienie barier komunikacyjnych ma na celu zintegrowanie cudzoziemców ze społecznością lokalną, a także wsparcie dla lokalnego rynku pracy w wyniku podniesienia kompetencji językowych cudzoziemców mieszkających i/lub pracujących w naszym mieście.

Zgłoszenia online na stronie www.mybb.org.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Kurs języka polskiego dla cudzoziemców

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.