bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 31 marca 2019
  • wyświetleń: 1098

Biokominek - doskonały do mieszkania

Materiał partnera:

Biokominki są jednym z coraz częściej stosowanych rozwiązań, które zastępuje tradycyjny kominek. Dlaczego? Doskonały wygląd, który świetnie dopełnia aranżację wielu wnętrz, jest jednym z dwóch najważniejszych czynników przez które jest wybierany. Biokominki bez najmniejszych problemów można wykorzystywać w pomieszczeniach, które ze względu na swoją konstrukcję, nie zostały przystosowanego do tradycyjnego kominka opalanego drewnem. 

Biokominek - doskonały do mieszkania


Zalety biokominkówBiokominki są urządzeniami, które zostały stworzone po to, by zaspokoić potrzeby wymagających klientów poszukujących nowoczesnych rozwiązań w wystroju wnętrz. Mogą być z powodzeniem montowane w każdym pomieszczeniu. Do podłączenia biokominka nie jest konieczny tradycyjny komin. Jedynym elementem, o którym należy pamiętać, jest wentylacja.

System wentylacyjny, czy po prostu możliwość przewietrzenia pomieszczenia,  daje gwarancję bezpiecznego korzystania z biokominka, który opalany jest specjalnym paliwem. Bioetanol podczas spalania wytwarza dwutlenek węgla i parę wodną, przez co dostęp do świeżego powietrza jest niezbędny. Paliwo, którym jest zasilany biokominek jest całkowicie bezzapachowe, dzięki czemu pomieszczenie, w którym jest wykorzystywany biokominek zyskuje doskonałą atmosferę, bez dodatkowych komplikacji.

Bioetanol jest znacznie bardziej praktyczny od drewna, ekogroszku czy brykietu. Paliwo to nie powoduje zabrudzenia, dzięki czemu nie musimy usuwać gromadzących się we wnętrzu osadów. Dodatkowo bioetanol jest bardzo wydajny, co jest niezwykle praktyczne w pomieszczeniach, które planujemy ogrzewać całą noc. Dla przykładu jeden litr paliwa wystarczy na działanie kominka nawet do 5 godzin. W porównaniu z tradycyjnym kominkiem, jest do doskonały wynik, biorąc pod uwagę ilość drewna, jaką należałoby przygotować na całą noc. 

Możliwość zamontowania biokominka w mieszkaniu w bloku całkowicie zmienia możliwości aranżacyjne. Niewielka ilość miejsca, zarówno dla  montażu kominka, jak i przechowywania paliwa, są jednymi z najważniejszych aspektów działających na korzyść tego rozwiązania.