bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 marca 2019
  • 1 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 8888

Na osiedlu Polskich Skrzydeł miasto wybuduje kolejny basen

Na niezagospodarowanej działce u zbiegu ulic Czesława Tańskiego i Ikara powstanie nowa kryta pływalnia. Urząd Miejski w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej obiektu.

wodny park tychy, pływanie, basen
Na osiedlu Polskich Skrzydeł miasto wybuduje kolejny basen · fot. Wodny Park Tychy


Pływalnia będzie posiadać trzy niecki. Niecka sportowa, z uwagi na duże zainteresowanie, powinna posiadać jak największą ilość torów. Miasto proponuje 10 torów przy długości niecki 25 m oraz głębokości 1,2 m do 1,8 m.

Druga niecka będzie służyła do nauki pływania - wykorzystywana będzie do prowadzenia programu "Powszechnej nauki pływania klas drugich" oraz nauki pływania dla najmłodszych (maluchów) - powinna pomieścić jednorazowo ok. 30 osób. Miasto zakłada, że niecka będzie miała wymiary 15 x 10 metrów i głębokość od 0,6m do 1,0m z osobną technologią uzdatniania wody (przy skażeniu wody mniejsze koszty jej wymiany).

basen
lokalizacja działki, na której miasto wybuduje basen · fot. google.com


Wykonawca dokumentacji projektowej ma uwzględnić w projekcie także trzecią nieckę rekreacyjną. Powinna pomieścić ok. 30 osób i być wyposażona w zespół masaży wodno-powietrznych (bicze, masaże, gejzery, ławeczki , etc.). Miasto sugeruje rozważyć nieckę o wymiarach co najmniej 12 m x 6 m i głębokości od 0,80 m do 1,0 m.

Ponadto przewiduje się, że pływalnia będzie posiadała trybunę dla kibiców zlokalizowanej nad niecką sportową i mieszcząca ok. 200 osób, z osobnym wejściem, sauny suche i parowe, zjeżdżalnie, klubokawiarnię na około 50 osób. Przed obiektem powstanie parking na minimum 100 samochodów wraz z dodatkowym pasem dla autokarów.

Projektant będzie miał 240 dni na opracowanie dokumentacji projektowej z zastrzeżeniem, że w terminie do 60 dni od daty zawarcia umowy dostarczy koncepcję rozwiązań funkcjonalnych i zagospodarowania terenu.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.