bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 marca 2019
  • wyświetleń: 2652

Wolontariusze z Branżowej Szkoły nr 4 odwiedzają chore dzieci

Szpital Pediatryczny regularnie odwiedzają wolontariusze z Branżowej Szkoły I stopnia nr 4 w Bielsku-Białej, którzy w atrakcyjny i ciekawy sposób umilają małym pacjentom czas spędzany w naszej placówce medycznej.

Reklama

wolontariat
Wolontariusze z Branżowej Szkoły nr 4 odwiedzają chore dzieci · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


- W naszej szkole wolontariat jest mocno osadzony w pracy profilaktyczno-wychowawczej. Między innymi odwiedzamy osoby starsze oraz domy opieki. Ciągle szukamy jednak nowych pomysłów na rozszerzenie wolontariatu. I takim właśnie pomysłem są wizyty w Szpitalu Pediatrycznym, gdzie przychodzimy aby z jednej strony odciążyć rodziców opiekujących się chorymi dziećmi, a z drugiej strony umożliwić tym dzieciom ciekawe spędzanie czasu wolnego od zabiegów - mówi Marzena Kozłowska-Wolny, opiekunka uczniów odwiedzających Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej.

Oferta wolontariuszy z Branżowej Szkoły I stopnia nr 4 w Bielsku-Białej jest bardzo szeroka i nie ogranicza się do czytania książek i bajek, wspólnego wypełniania kolorowanek czy rywalizowania w grach planszowych. Uczniowie bielskiej szkoły grają też małym pacjentom na gitarze, a ponieważ są wśród nich także przyszli fryzjerzy, więc potrafią profesjonalnie zapleść warkocze czy w inny sposób zmienić fryzurę.

Wolontariusze dodają, że wizyty w naszym szpitalu oraz możliwość wsparcia chorych dzieci dają im dużo radości i pozytywnej energii. Odwiedziny uczniów z Branżowej Szkoły I stopnia nr 4 odbywają się cyklicznie, w każdy czwartek, a z małymi pacjentami spotykają się w świetlicy Oddziału Pediatrycznego.

ab / bielsko.info

źródło: Szpital Pediatryczny

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.