bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 marca 2019
  • wyświetleń: 6068

[WIDEO] Ciężkie warunki na budowie obwodnicy. Sprzęt grzęźnie w błocie

Wiosenne roztopy uniemożliwiają wznowienie prac ziemnych na budowie obwodnicy Buczkowic. Na naradzie technicznej, w której uczestniczył Zbigniew Tabor, dyrektor ZDW w Katowicach, przedstawiciele wykonawcy przedstawili aktualne zaawansowanie robót i zgłosili niemożność podjęcia dalszych robót ziemnych ze względu na nasiąknięty wodą trudny teren.

ReklamaObwodnica budowana jest na bardzo trudnych gruntach. Są one gliniaste z zawartością iłów. W czasie wiosennych roztopów tak mocno nasiąknęły wodą, że są nienośne i uniemożliwiają wręcz przemieszczanie się ciężkiego sprzętu.

Umowę na budowę obwodnicy Buczkowic i Rybarzowic podpisano 23 lipca ub.r. Droga połączy S1 z Drogą Wojewódzką nr 942, odciążając od ruchu kołowego wspomniane miejscowości. W umowie zapisano zakończenie prac budowlanych w listopadzie br.

obwodnica, budowa
budowa obwodnicy Buczkowic · fot. ZDW Katowice


Nowa droga będzie miała prawie 2,8 km. W ramach inwestycji przebudowane będą fragmenty trzech ulic. Zbudowane zostaną skrzyżowań z ulicami Bielską i Żywiecką.

Wykonawcą inwestycji jest firma Drog-Bud z Częstochowy. Koszt obwodnicy to 62,5 mln zł, dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego to 36 milionów złotych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.