bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 marca 2019
  • wyświetleń: 4951

[FOTO] Prezydent wręczył stypendia sportowcom z Bielska-Białej

Bielscy sportowcy już po raz szesnasty otrzymali stypendia przyznane przez Prezydenta Miasta, za wyniki uzyskane na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. W środę, w sali sesyjnej Ratusza spotkali się z Prezydentem Jarosławem Klimaszewskim.

Reklama

Stypendia dla bielskich sportowców - 27.03.2019 · fot. UM Bielsko-Biała


Stypendia mają na celu wspieranie rozwoju zawodników i zawodniczek szczególnie uzdolnionych sportowo. Wśród 63 tegorocznych stypendystów są 22 osoby, które otrzymywały stypendia w 2018 roku (za osiągnięcia uzyskane w 2017 roku).

Wśród tegorocznych stypendystów jest: 17 przedstawicieli tenisa ziemnego, 9 przedstawicieli futsalu, 8 przedstawicieli sportów walki (judo, ju-jitsu, boks, kick-boxing), 7 przedstawicieli gimnastyki artystycznej, po 4 przedstawicieli siatkówki i piłki ręcznej, 3 przedstawicieli narciarstwa alpejskiego, po 2 przedstawicieli lekkoatletyki, rajdów samochodowych i enduro oraz po 1 przedstawicielu pływania, strzelectwa sportowego, wspinaczki sportowej, kolarstwa górskiego i biegów górskich. Wśród stypendystów jest również sportowiec niepełnosprawny, reprezentujący Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "Start".

Jak co roku przyznane zostały także nagrody za wysokie osiągnięcia sportowe, które otrzymali: Magdalena Zajda, Sebastian Kawa, Michał Haratyk, Patryk Wawrzyczek, Igor Sikorski i Mikołaj Wrzoł.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.