bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 marca 2019
  • 5 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 8246

[ZDJĘCIA] Spotkanie z jedynym polskim kosmonautą

Kilkaset osób przybyło na spotkanie z generałem Mirosławem Hermaszewskim - jedynym dotychczas Polakiem, który miał okazję oglądać Ziemię z kosmosu.

Reklama

Spotkanie z jedynym polskim kosmonautą gen. Hermaszewskim - 4.04.2019 · fot. czecho.pl


Mirosław Hermaszewski w barwny sposób opisywał swoje życie i przygodę z kosmosem, o którym marzył już od czasu wystrzelenia w kosmos pierwszego satelity Sputnika 1.

Jedyny polski kosmonauta musiał przejść bardzo trudną, pełną morderczego treningu drogę, aby 27 czerwca 1978 roku z kosmodromu Bajkonur razem z Piotrem Klimukiem wystartować rakietą Sojuz na stację kosmiczną Salut 6.

W Czechowicach-Dziedzicach Mirosław Hermaszewski zaprezentował próbkę treningu kosmonautów. Testowano narząd równowagi... burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, który na polecenie kosmonauty wpatrywał się w punkt na suficie i kręcił się w kółko. Później musiał zrobić kilka kroków. - Przeszedł Pan test pozytywnie - uśmiechnął się generał.

Spotkanie z jedynym polskim kosmonautą gen. Hermaszewskim - 4.04.2019
Spotkanie z jedynym polskim kosmonautą gen. Hermaszewskim - 4.04.2019 · fot. czecho.pl


Na koniec wszyscy obecni mogli otrzymać od Mirosława Hermaszewskiego autograf. Nielicznym udało się nabyć książki kosmonauty "Ciężar nieważkości", które rozeszły się jeszcze przed rozpoczęciem spotkania.

Spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim zorganizowali: Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach, Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic i Bielski Klub Seniorów Lotnictwa.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.