bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2019
  • wyświetleń: 2243

Biskup Greger odwiedził osadzonych w "Dniu Dobrego Łotra"

Biskup Piotr Greger odwiedził skazanych przebywających w bielskim oddziale zewnętrznym Zakładu Karnego w Cieszynie.

Reklama

areszt
Biskup Greger odwiedził osadzonych w "Dniu Dobrego Łotra" · fot. ppor. Ewa Pysz


Biskup przypomniał uczestnikom Mszy św. w więziennej kaplicy historię skruszonego złoczyńcy z Ewangelii św. Łukasza, który został ukrzyżowany wraz z Chrystusem. Zwrócił uwagę, że dowodzi ona, iż nigdy nie jest za późno na miłosierdzie Boże.

Jak wyjaśniła ppor. Ewa Pysz z bielskiej placówki penitencjarnej, w oddziaływaniach na skazanych uwzględnia się ich prawa, a takim jest uczestnictwo w posługach religijnych, w zależności od wyznania. - Dzisiejsze spotkanie z biskupem, a także cykliczne spotkania z kapelanami różnych religii, mogą stanowić punkt zwrotny w procesie resocjalizacji - podkreśliła.

W modlitwie z biskupem uczestniczyło 16 więźniów. Liturgię koncelebrował z hierarchą kapelan więzienny ks. Tomasz Gorczyński.

Św. Dyzmas jest patronem Gallipoli (Apulii), złodziei, skazanych na śmierć i dobrej śmierci. Episkopat Polski zdecydował w 2009 r, że jego wspomnienia, 26 marca, obchodzony jest w Polsce jako Dzień Modlitw za Więźniów.

ab / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.