bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2019
  • wyświetleń: 3500

10-miesięczny Krzyś wygrał walkę o życie. Niezbędna rehabilitacja

Serce małego Krzysia Kotwy z Koszarawy jest kruche jak szkło. Chłopiec ma złożoną, wrodzoną wadę serca - tetralogię Fallota. W sieci trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację dziecka.

Reklama

Krzyś Kotwa
Krzyś Kotwa · fot. arch. rodzinne


- Krzyś po urodzeniu został podłączony do leku, mającego utrzymać go przy życiu. Miał tylko kilka tygodni, gdy przeszedł operację na otwartym sercu. Bez niej nie byłoby go z nami... Synek długo walczył o życie na Oddziale Intensywnej Terapii. Oddychał za niego respirator, próbowano go odłączyć, bezskutecznie... Lekarze kazali nam przygotować się na najgorsze. Czy jednak ktokolwiek może się na to przygotować? - informuje Natalia Kotwa, matka Krzysia.

Krzyś przez 2 miesiące przebywał w szpitalu. Gdy był na OIOMie, rodzice mogli być przy nim tylko przez kilka minut dziennie.

- Smutno nam, że nie mogliśmy przeżyć z nim tych pierwszych najważniejszych dni w taki sposób, w jaki byśmy chcieli... Najważniejsze jednak, że Krzyś żyje. Teraz chcemy nadrobić stracony czas. Na szczęście jesteśmy już razem, w domu. Naprawione serduszko naszego synka wciąż bije. Robimy wszystko, by zapomnieć o szpitalnym koszmarze, by dać Krzysiowi szansę na normalne życie… Synek wymaga jednak rehabilitacji, bo operacje były dla niego ogromnym obciążeniem. Gdy inne dzieci zdobywały nowe umiejętności, on w szpitalnym łóżeczku walczył o życie - dodaje matka chłopczyka.

Przez chore serduszko Krzyś jest słabszy, wolniejszy, szybciej się męczy. W porównaniu do innych dzieci niego rozwój jest opóźniony. Trzeba z nim wytrwale ćwiczyć, by rozwijał się tak jak inne maluszki. Do tego jest nam potrzebne wsparcie doświadczonego rehabilitanta.

Rodzice Krzysia proszą o wsparcie finansowe. Na stronie Fundacji Siepomaga organizowana jest zbiórka pieniędzy na rehabilitację malca. Zebrano już ponad 10 tysięcy złotych. Zachęcamy do wsparcia zbiórki!

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.