bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 marca 2019
  • wyświetleń: 3145

Operator zwróci fundusze, które zostały na starym koncie BBbike

1 kwietnia ponownie rozpocznie działalność System Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerów Miejskich BBbike. Obecny system to wiele zmian, m.in.: 12 nowych lokalizacji, niemal 2 razy większa liczba nowych rowerów oraz nowe funkcje, które usprawnią i uproszczą korzystanie z wypożyczalni.

Reklama

bbbike
fot. UM Bielsko-Biała


Zmienił się również operator systemu, którym została firma Homeport Polska sp. z o.o. W związku z tym, a także w wyniku wprowadzenia nowych przepisów związanych z ochroną danych osobowych (RODO) każda osoba, również ta, która w latach 2014-2017 była użytkownikiem systemu BBbike, będzie musiała zarejestrować się ponownie.

Rejestracja będzie możliwa przez stronę internetową www.bbbike.eu, przez panel na stacji, a także przez aplikację mobilną. Po zarejestrowaniu się, użytkownik musi uiścić opłatę inicjalną w wysokości 10 zł, która zostanie w pełni wykorzystana na pokrycie kosztów pierwszych wypożyczeń. Dalsze korzystanie z rowerów wiele się nie zmieni - wypożyczamy je za pomocą osobistego loginu i PINu. Pierwsze 20 minut wypożyczenia dziennie jest bezpłatne, za pierwszą godzinę zapłacimy 2 zł, za każdą kolejną 3 zł.

stacja rower miejski bbbike
Stojaki na rowery miejskie na placu Św. Mikołaja · fot. bielsko.info


Użytkownicy systemu BBbike, którym pozostały fundusze z poprzedniego sezonu, mogą wnioskować o ich zwrot do poprzedniego operatora, którym była firma BikeU Polska. W tym wypadku wystarczy napisać e-maila na adres: bok@bbbike.eu, podać swoje dane, użyte w procesie rejestracji do poprzedniego systemu, oraz numer konta do zwrotu. Operator jest zobowiązany do zwrócenia pełnych środków, które pozostały na koncie użytkownika.

Nowe lokalizacje stacji rowerów miejskich:
Stacja nr 13. św. J. Chrzciciela
Stacja nr 14. Grażyńskiego/Kwiatkowskiego
Stacja nr 15. Mostowa (SFERA)
Stacja nr 16. Lenartowicza/Jutrzenki
Stacja nr 17. Bora-Komorowskiego (Gemini)
Stacja nr 18. Górska - Bulwary Straceńskie
Stacja nr 19. Boboli - Szpital Wojewódzki
Stacja nr 20. Lotnicza/Szarotki
Stacja nr 21. Gościnna/Kolista
Stacja nr 22. Karbowa/Armii Krajowej
Stacja nr 23. Zwardońska - Lotnisko
Stacja nr 24. Jaworzańska - Stadion

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.