bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 marca 2019
  • 31 marca 2019
  • wyświetleń: 9025

Nauczyciele chcą protestować! 82 szkoły za strajkiem

W ubiegłym tygodniu w bielskich szkołach Oddział ZNP w Bielsku-Białej przeprowadził referendum strajkowe. Znamy wyniki głosowania. Zdecydowana większość nauczycieli opowiedziała się za strajkiem.

Reklama

Loading...


Pytanie referendalne brzmiało: "Czy wobec niespełnienia żądania (…) dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami zatrudnionych w (…) o 1000 zł z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r., jesteś za przeprowadzeniem w szkole strajku począwszy od dnia 8 kwietnia 2019 r.?"

Referendum jest ważne w przypadku, gdy w danej placówce zagłosowało przynajmniej 50% uprawnionych do głosowania pracowników. Na 87 placówek oświatowych z terenu Bielska-Białej, które weszły w spór zbiorowy z dyrektorami, w aż 82 szkołach pracownicy opowiedzieli się za przystąpieniem do strajku.

strajk, nauczyciele, znp
Nauczyciele chcą protestować! 82 placówki przystąpią do strajku · fot. bielsko.info


- Patrząc na procenty, gdyby wyciągnąć średnią, to około 80% osób biorących udział w głosowaniu opowiadało się za przystąpieniem do strajku. Są placówki, że wszyscy biorący udział w głosowaniu pracownicy byli za przeprowadzeniem strajku - mówi Gabriela Herzyk, prezes zarządu Oddziału ZNP w Bielsku-Białej.

Gabriela Herzyk dodaje, że jeszcze nigdy nie było aż tak dużego poparcia dla strajku. - My już kilka tych strajków przeżywaliśmy, jednak tak wysokiej procentowości za strajkiem nie było nigdy. Jest to jasna informacja dla dyrektora danej placówki, że ten strajk prawdopodobnie się odbędzie - dodaje prezes Oddziału ZNP w Bielsku-Białej.

Przypominamy, że ZNP domaga się 1000 zł podwyżki dla nauczycieli i pracowników szkół. Decyzją zarządu ZNP strajk w szkołach ma rozpocząć się 8 kwietnia.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.