bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2019
  • wyświetleń: 6631

Policja kontroluje dziś miejsca, gdzie przebywa młodzież

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny jest powszechnie uznawany za "dzień wagarowicza". Policjanci właśnie dzisiaj szczególnie dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Reklama

wagary, mandat
fot. KMP Bielsko-Biała


Każdego roku dzień 21 marca jest uznawany przez młodzież szkolną za dzień wagarowicza. Dla policjantów jest to dzień wzmożonej pracy. Pozostawanie nieletnich poza placówką szkolną w godzinach obowiązkowych zajęć, pozbawionych kontroli i nadzoru osób dorosłych, może potencjalnie stwarzać zagrożenie dla młodzieży.

Dbając o bezpieczeństwo młodych ludzi policjanci prowadzą działania ukierunkowane na ochronę nieletnich. Mając na uwadze możliwość wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń mundurowi kontrolują miejsca, gdzie często przebywa młodzież. Stróże prawa sprawdzają także obiekty, w których może dochodzić do sprzedaży alkoholu nieletnim. Policjanci będą reagować na każdą sytuację, w której nieletni mogą stać się ofiarami lub sprawcami przestępstw, czy też wykroczeń. O ujawnionych przypadkach wagarowania powiadamiani będą rodzice oraz szkoły.

- Apelujemy zarówno do dzieci jak i do rodziców o rozwagę. Aby ten dzień minął w przyjaznej atmosferze przede wszystkim należy zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dużym zagrożeniem dla młodzieży jest chęć spróbowania tego, co jest dla nich zakazane, m.in. alkoholu lub środków odurzających. Dlatego o każdym przypadku natrafienia na nieletnich pod wpływem alkoholu lub środków odurzających będą powiadamiani rodzice, szkoły oraz sądy rodzinne. Właścicielom placówek handlowych przypominamy, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny oraz utrata koncesji na sprzedaż napojów alkoholowych - apeluje policja.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.