bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 marca 2019
  • 24 marca 2019
  • wyświetleń: 4656

Prezydent podtrzymuje swoją deklarację ws. kruszarni

Mieszkańców Lipnika zaniepokoiła informacja o odwołaniu się inwestora od negatywnej dla niego decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Organ ten uchylił decyzję określającą środowiskowe uwarunkowania realizacji kruszarni. Prezydent miasta zapewnia, że niedopuszczenie do budowy kruszarni w Lipniku jest dla niego sprawą honorową.

Reklama

Pod koniec 2018 roku prezydent Jarosław Klimaszewski poinformował, że udało mu się przekonać inwestora Bartłomieja Hołowkę, aby ten wycofał się z budowy kruszarni w Lipniku.

- Mogę powiedzieć tylko tyle, że było takie spotkanie i w konsekwencji inwestor się wycofał. Nie wycofał się w ogóle z inwestycji w tym terenie, bo ma dużo terenów w tej strefie, ale jeśli będzie inwestował, to na pewno nie w działalność, która byłaby obciążeniem dla mieszkańców - mówił w grudniu Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

W międzyczasie Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Bielsku-Białej uchyliło decyzję określającą środowiskowe uwarunkowania realizacji przedsięwzięcia p.n. "Kruszenie kamienia naturalnego na mniejsze frakcje kruszarką szczękową przy ul. Krakowskiej w Bielsku-Białej". Dokument wydany przez bielski urząd określał warunki na jakich zasadach może powstać kruszarnia kamienia w rejonie ulicy Krakowskiej.

Okazało się, że inwestor odwołał się od negatywnego dla niego orzeczenia SKO.

- Jest zapowiedź podjęcia kolejnych kroków przez inwestora, który odwołuje się od tej decyzji, czyli podtrzymuje - przynajmniej od strony formalnej - chęć uzyskania wszystkich zezwoleń na tę inwestycje. Chciałem poprosić o informacje jak wygląda aktualny stan sprawy. Czy aktualna jest deklaracja, którą Pan Prezydent w imieniu swoim i inwestora przedstawił, że ta inwestycja w tym miejscu nie powstanie - mówił na marcowej sesji przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik, który złożył w tej sprawie interpelację.

Prezydent miasta oznajmił, że jest zaskoczony decyzją inwestora, ale ciągle prowadzony jest dialog.

- Najważniejsze - co musi wybrzmieć - moja deklaracja, że ta inwestycja pn. kruszarnia nie powstanie jest jak najbardziej aktualna i w tej chwili staje się też to dla mnie sprawa honorowa - zaznaczył Jarosław Klimaszewski. - Też zaskoczyło mnie odwołanie się od tej decyzji, jednak żaden kolejny wniosek o pozwolenie na budowę nie wpłynął. Rozmawiamy z inwestorem w duchu porozumienia - dodał prezydent Bielska-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.