bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2019
  • wyświetleń: 2457

Ekologiczna akcja w PSZOK-u. Do rozdania 1000 toreb

23 marca, w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (ul. Straconki 1) odbędzie się zbiórka surowców - makulatury, puszek aluminiowych, opakowań szklanych i butelek plastikowych PET. W ramach akcji "Torba za surowce" organizatorzy przygotowali rekordową ilość ponad 1000 toreb! Akcję zaplanowano w godz. 9.00-15.00.

Reklama

torba za surowce
fot. Fundacja Ekologiczna Arka


Fundacja Ekologiczna ARKA przygotowuje akcję, podczas której ekologiczne torby będą wymieniane za surowce wtórne. Torbę będzie można otrzymać za:
  • 20 kg makulatury lub
  • 20 kg szkła opakowaniowego (butelki, słoiki) lub
  • 40 aluminiowych puszek lub
  • 40 plastikowych butelek PET.


Maksymalna ilość toreb na jednego uczestnika - 10 sztuk.

W tym roku hasłem akcji są "Wszystkie kolory recyklingu" i dlatego przygotowano dla wszystkich wspólnie z artystką Małgorzatą Rozenau uśmiechnięte torby w 4 kolorach: niebieskim, zielonym, żółtym i brązowym.

torba za surowce
fot. Fundacja Ekologiczna Arka


Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacyjnego dotyczącego właściwego postępowania z odpadami, realizowanego wspólnie z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej oraz Zakładem Gospodarki Odpadami S.A.

Za środki z surowców zostaną kupione rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach akcji "Rower Pomaga".

torba za surowce

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.