bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2019
  • wyświetleń: 3687

Śmiała propozycja radnego. Wniosek o udostępnienie tarasu wieży Ratusza

Taras widokowy na wieży Ratusza w Bielsku-Białej powinien zostać udostępniony zwiedzającym. Tak uważa radny Roman Matyja, który miał okazję podziwiać panoramę miasta z najwyższego punktu zabytkowego Ratusza.

Reklama

Loading...


- Niedawno po raz pierwszy byłem na wieży Ratusza w Bielsku-Białej. Widoki przepiękne, jednak żeby znaleźć się na tarasie widokowym trzeba przejść najpierw przez strych, a potem wąskimi stromymi schodami na taras - relacjonuje radny.

Roman Matyja opublikował zdjęcia z wycieczki na portalu społecznościowym. - Wywołało to duże zainteresowanie naszych mieszkańców. Pytali czy nie byłoby możliwości udostępnienia tego miejsca dla zwierzających. Padła nawet propozycja, aby jako nagrodę za coś umożliwić zwiedzanie z Prezydentem wieży - dodaje radny.

ratusz, wieża
wieża Ratusza w Bielsku-Białej · fot. Łukasz Kałwa / www.facebook.com/lukasztaifun/


Przewodniczący Komisji Budżetu, Strategii i Rozwoju Gospodarczego zaproponował, aby - oprócz umożliwienia wstępu na taras - na wieży zainstalować lunety do obserwacji miasta.

- Nie wiem czy aktualny stan techniczny pozwala na takie wykorzystanie wieży. Dodam, że planowany jest remont dachu ratusza, przy tej okazji możemy rozpatrzyć tę śmiałą propozycję - oznajmił na sesji prezydent Jarosław Klimaszewski.

bielskobiala,biała,ratusz,wieża,zabytek,urząd,um,ilovebb,fotodnia,instagram
fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.