bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 marca 2019
  • wyświetleń: 9303

Modlitwa dziewic konsekrowanych i kandydatek do tego stanu

W sobotę 16 marca bp Piotr Greger przewodniczył modlitewnemu spotkaniu w Górkach Wielkich z udziałem konsekrowanych dziewic i kandydatek do tego stanu. Biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej zaapelował, by starać się doskonalić w swym naśladowaniu Chrystusa.

Reklama

Konsekracja dziewic - 22.04.2017
Konsekracja dziewic - 22.04.2017 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


W homilii podczas Mszy św., sprawowanej w kościele św. Jana Sarkandra, bp Greger przypomniał, że w scenie starotestamentowej, gdy Pan Bóg każe Mojżeszowi zdjąć sandały z nóg, obecny jest czytelny dla Ojców Kościoła symbol. - Sandały są ze skóry, czyli w materii martwej. Zatem zdjęcie sandałów oznacza zrzucenie z siebie tego, co w naszym życiu jest naznaczone pierwiastkiem śmierci. Nie chodzi tylko o sam grzech, ale o wszystko, co jest sprzeczne z przebywaniem w obecności Boga i skutecznie odciąga od owocnego słuchania Jego słowa - wyjaśnił.

Zwracając się do konsekrowanych dziewic i kandydatek do tego stanu, biskup zachęcił do nieustannej troski o stan łaski uświęcającej. - Wezwanie do świętości jest szczególnie adresowane do osób życia konsekrowanego. Jesteście - jako stan konsekrowanych dziewic - posłane, aby świadczyć w tym świecie o potędze Bożej świętości. Macie być propagatorkami priorytetu Boga - dodał.

W modlitwie uczestniczyły 4 konsekrowane dziewice i pięć kandydatek z terenu diecezji bielsko-żywieckiej.

Pierwsza w historii diecezji bielsko-żywieckiej konsekracja dziewicy odbyła się w Zwiastowanie Pańskie, 8 kwietnia 2013 roku, w kurialnej kaplicy. Czystość ślubowała przed Bogiem jedna kobieta. Kolejna taka uroczystość sprawowana była w bazylice hałcnowskiej 22 kwietnia 2017 roku. Decyzję o zaślubieniu Chrystusa podjęły w obecności biskupa pomocniczego, licznych kapłanów i wiernych cztery młode kobiety.

ab / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.