bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 marca 2019
  • 15 marca 2019
  • wyświetleń: 26909

[WIDEO, FOTO] Pożar składowiska surowców wtórnych w Wilkowicach

W czwartek, 14 marca około godziny 19:30 doszło do pożaru składowiska metali kolorowych i makulatury w firmie zajmującej się ich skupem. W akcji gaśniczej uczestniczyło siedemnaście zastępów straży pożarnej.

Pożar w Wilkowicach - 14.03.2019 · fot. Jawor / bielsko.info


Kiedy jednostki straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia, paliły się surowce wtórne w czterech boksach o wymiarach 5m x 5m x 4,5m. Działania strażaków w pierwszej fazie, polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz podaniu dwóch prądów wody na pożar. Z uwagi na możliwość rozwoju i rozprzestrzenienia się pożaru na kolejne boksy oraz pobliską halę na miejsce zadysponowano dodatkowe jednostki.

Po dojeździe kolejnych zastępów na miejsce zdarzenia kontynuowano gaszenie surowców, zbudowano kolejne stanowiska gaśnicze oraz zorganizowano zaopatrzenie wodne poprzez dowożenie wody oraz przepompowywanie wody z pobliskiego zakładu. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do wyciągania z boksów spalonych surowców i przelania ich wodą, aby nie dopuścić do ponownego zapalenia się. Działania te wykonano przy użyciu koparko-ładowarki będącej własnością zakładu.Po zakończeniu działań gaśniczych na miejscu pozostawiono zastępy OSP Wilkowice celem dozorowania pogorzeliska i ugaszenia ewentualnych zarzewi ognia. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny pożaru będzie prowadzić policja. Działania straży pożarnej trwały od godz. 19.30 do 22.00.

BM, sid / bielsko.info
źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.