bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 marca 2019
  • wyświetleń: 1830

Dwie próby oszustwa na wnuczka. Policja apeluje o ostrożność

W środę na terenie Kóz doszło do dwóch prób oszustwa na tzw. "wnuczka". Na szczęście w obu przypadkach nieskutecznych.

Reklama

Oszuści dzwonili do osób w podeszłym wieku podając się za ich wnuczków. Informowali ich, że uczestniczyli w wypadku drogowym i potrzebują gotówki na kaucję. Seniorzy nie dali się nabrać i o całym zajściu powiadomili policję.

Policja apeluje do seniorów o ostrożność. - Nadal przyjmujemy liczne zgłoszenia o oszustach, którzy podszywając się pod krewnych usiłują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Nie podejmujmy pochopnych decyzji, które mogą spowodować utratę znacznych kwot pieniędzy, a często nawet dorobku całego życia. Jeśli mamy wątpliwości z kim rozmawiamy - bądź zostaliśmy postawieni w kłopotliwej sytuacji - zasięgnijmy porady zaufanej osoby. Pamiętajmy, że oszust będzie starał się nas "zagadać". Jeżeli zauważymy, że ktoś chce nas oszukać, natychmiast informujmy policjantów - zaznaczają mundurowi

Apel kierowany jest także do członków rodzin osób starszych, dzieci, wnuczków, a także sąsiadów. Oni również mogą ustrzec swoich najbliższych przed przestępcami.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.