bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 marca 2019
  • wyświetleń: 4187

Oświadczenie ZASP w Bielsku-Białej ws. incydentu na konkursie

Eugeniusz Jachym, aktor Teatru Lalek Banialuka, w imieniu Zarządu Koła ZASP w Bielsku-Białej przedstawił oświadczenie w sprawie incydentu na konkursie recytatorskim.

Reklama

Przypominamy, że sprawa dotyczy sytuacji, która według uczestniczki miejskiego etapu 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego miała mieć miejsce w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej.

Aleksandra Burdzińska oskarżyła jurora konkursu, aktora Teatru Lalek Banialuka, o seksistowski komentarz w jej kierunku. Więcej o sprawie pisaliśmy w artykułach: "Aktor Banialuki oskarżony o seksistowski komentarz" oraz "Oświadczenie uczestników konkursu recytatorskiego i dyrektor Banialuki".

Oświadczenie Zarządu Koła ZASP w Bielsku-Białej w sprawie incydentu na konkursie recytatorskim

Piszę w imieniu Zarządu Koła ZASP przy TP w Bielsku-Białej, jak i własnym. Z naszej strony płynie stanowcze NIE - hejtowi skierowanemu na aktora Teatru Banialuka R. Sypniewskiego. Nie można bez stuprocentowych dowodów kierować oskarżeń pod czyimś adresem. Znając jego osobowość i wrażliwość, jesteśmy przekonani, że nie odważyłby się obrażać godności i uczuć bliźniego. Z pokorą przeprosił publicznie, jeżeli niestosowną wypowiedzią urazić by mógł młodą recytatorkę. Ktoś, komu wyrządzono krzywdę, może dochodzić swoich praw na drodze sądowej.

Apelujemy o powstrzymanie się od oskarżeń, pomówień, nagonki na aktora Ryszarda Sypniewskiego. Mamy czas Wielkiego Postu, czas refleksji i zadumy. Spójrzmy na siebie, zajrzyjmy w swoje sumienia. Nie poniżajmy drugiego człowieka. Często dostrzegamy źdźbło w cudzym oku, a nie chcemy widzieć belki we własnym. Wszyscy rodzimy się z różnymi słabościami charakteru. Czy mamy prawo ganić innych. Zacznijmy od reformowania siebie samych. MUSIMY BYĆ GOTOWI DO PRZEBACZANIA. Nie wolno nam zalecać przemocy. Dobroć i zgoda pomoże zbudować lepsze relacje między nami.

Wartość SŁOWA. SŁOWO buduje zgodę, ale może też niszczyć, wprowadzać niepokój, mącić. KTO podaruje SŁOWO, któremu zaufam, SŁOWO co patrzy prosto w oczy, SŁOWO, któremu czas nie zaszkodził. Mówimy NIE - PONIŻANIU I OCZERNIANIU DRUGIEGO CZŁOWIEKA.

Eugeniusz Jachym

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.