bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 marca 2019
  • wyświetleń: 3753

Wielu kierowców zapomina o zakazie i stale parkuje pod Katedrą

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przypomina, że w lutym bieżącego roku zostało zlikwidowanych 21 miejsc postojowych zlokalizowanych bezpośrednio przed budynkiem Katedry pod wezwaniem św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

Reklama

- Decyzja ta podyktowana była potrzebą ochrony przeciwpożarowej obiektu oraz koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa ruchu pieszego. Wprowadzone zmiany mają dodatkowo zapewnić podniesienie estetyki przestrzeni publicznej - staromiejskiego obszaru lokacyjnego Bielska, jak również wyeksponować walory zlokalizowanych na nim zabytków, w tym rewitalizowanych kamienic - poinformował Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

W zamian za zlikwidowane miejsca parkingowe przed Katedrą udostępniono plac postojowy w rejonie ul. Cieszyńskiej i Mikołaja Kopernika, gdzie docelowo powstanie parking wielopoziomowy. Odwiedzający Katedrę mogą także korzystać z parkingów zlokalizowanych przy ulicach: Sikorskiego, Lompy oraz Orkana.

Miejski Zarząd Dróg zwraca się z prośbą o bezwzględne stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu.

parking

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.