bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 marca 2019
  • 15 marca 2019
  • wyświetleń: 5762

Zbiorowe wagary na placu Chrobrego w słusznej sprawie

Za nami:

15 marca w całej Polsce odbędą się Młodzieżowe Strajki Klimatyczne. Uczniowie polskich szkół, zamiast uczyć się na lekcjach, wyrażą swój sprzeciw przeciwko degradacji środowiska. W Bielsku-Białej protest odbędzie się na placu Chrobrego w godzinach 10.00-12.00.

Reklama

Loading...


- My młodzi ludzie dostrzegamy zmiany w klimacie i jasno deklarujemy, że chcemy dorastać w pięknym, czystym świecie. To czas, by razem przeciwstawić się degradacji środowiska! 15 marca nie idź do szkoły, chodź wspólnie z nami - czytamy w komunikacie wydanym przez młodzież.

Organizatorzy ogólnopolskiego wydarzenia przedstawili pięć postulatów:
1. Edukacja o zmianach klimatu w szkołach jest nieaktualna i niewystarczająca, ale przede wszystkim nie przygotowuje nas na wyzwania jutra. To musi się zmienić! Potrzebujemy edukacji uświadamiającej o przyczynach i skutkach zmian klimatu.

2. Szkoła - nasz drugi dom, gdzie kształtowane są nasze postawy i przekonania, nie dba o Ziemię, nie jest dla nas dobrym wzorem. To musi się zmienić! Potrzebujemy szkoły przyjaznej środowisku, z której wyjdziemy z odpowiedzialnymi nawykami, takimi jak: unikanie plastiku, unikanie oleju palmowego, czy segregacja śmieci.

3. Znaczna część naszego społeczeństwa jest nieświadoma zagrożeń związanych ze zmianami klimatu. To musi się zmienić! Ten temat musi głośniej wybrzmiewać w przestrzeni publicznej , musi być priorytetem dla mediów.

4.Jako konsumenci nie mamy dostępu do rzetelnych informacji dotyczących naszych zakupów. Kupując, nie wiemy jaki wpływ mamy na środowisko.To musi się zmienić! Potrzebujemy dostępu do informacji, które pozwolą nam na dokonywanie świadomych wyborów konsumenckich.

5. Mimo, że dane naukowe jednoznacznie wskazują na postępowanie zmian klimatycznych oraz na olbrzymie zagrożenia z nimi związane , politycy wciąż ignorują fakty. To musi się zmienić! Żądamy przyjęcia raportu IPCC jako podstawy działań politycznych.

strajk

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.