bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 marca 2019
  • wyświetleń: 1773

Poszukiwany 62-latek bez prawa jazdy trafił do aresztu

Policjanci z drogówki zatrzymali 62-latka, który kierował pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany jest poszukiwany przez sąd, aby odbyć zasądzoną wobec niego karę pozbawienia wolności.

Reklama

We wtorek około godziny 9:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy patrolowali ulice Grodźca. W pewnym momencie zauważyli kierującego pojazdem volkswagen, który wyprzedzał inne pojazdy na oznakowanym przejściu dla pieszych. Natychmiast udali się za tym pojazdem i zatrzymali go do kontroli drogowej w Jasienicy.

Sprawcą wykroczenia był 62-letni bielszczanin. W czasie sprawdzeń w policyjnych bazach danych okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, które zostały mu zatrzymane na podstawie decyzji administracyjnej oraz jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przewinienia. Zatrzymany został przewieziony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. W najbliższym czasie usłyszy kolejne zarzuty za popełnione wykroczenie i przestępstwo. Grozi mu kara kolejnych 2 lat za kratami.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.