bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2019
  • wyświetleń: 4937

[ZDJĘCIA] Maturzyści z Bielska-Białej i okolic na Jasnej Górze

Do maryjnego sanktuarium przybyło około 2 tys. młodych ludzi z całego Podbeskidzia. Za niecałe 2 miesiące rozpoczną oni w szkołach swój egzamin dojrzałości.

Reklama

Maturzyści z Bielska-Białej i okolic na Jasnej Górze - 8.03.2019 · fot. Elżbieta Spałek / BPJG


- Obecność tutaj jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ wierzę w to, że Pan Bóg ma najlepszy plan i chcę, aby On, może nie tyle pomógł mi zdać tą maturę dobrze, ale żeby mi pokazał, gdzie On chce mnie prowadzić, jakie wybrać studia, jaki zawód, w którą stronę On chce, żebym szła - wyznała w rozmowie z Biurem Prasowym Jasnej Góry Basia z V LO z Bielska-Białej.

Uczniowie klas maturalnych z diecezji bielsko-żywieckiej zgromadzili się w południe na wspólnej Mszy św. w bazylice jasnogórskiej. Eucharystii przewodniczył bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji.

W homilii bp Pindel mówił do młodych o zmianach religijnych w życiu człowieka, zarówno o całkowitej zmianie wyznawanej religii, jak i o zmianie stosunku do już wyznawanej przez siebie wiary.

Biskup zachęcił, by w czasie Wielkiego Postu odnaleźć korzenie swojej religii. - Jak mogę oczyścić swoją religijność, żebym nie oddawał czci fałszywemu Bogu? Żebym nie wypełniał przykazań, których Bóg wcale nie chce, abym je wypełniał, żebym nie mnożył praktyk religijnych, które mnie nie zbliżą do Boga, żebym uchwycił to, co jest tak naprawdę najistotniejsze, w tej mojej religii, w której czeka mnie zbawienie i Dom Ojca i miejsca przygotowane dla nas - kontynuował ordynariusz przestrzegając przed religijnością opartą na teologii sukcesu.

Zaapelował, by „przebić się do Boga” i zacząć w czasie wielkopostnym praktykować codzienną modlitwę, próbować zarazem zrozumieć, że wezwanie do miłosierdzia stoi w sercu Ewangelii.

ab / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.