bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2019
  • 9 marca 2019
  • wyświetleń: 4603

[ZDJĘCIA] PKS w Bielsku-Białej testuje kolejny autobus zasilany gazem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj

Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny testuje kolejny autobus zasilany gazem. Tym razem jest to pojazd marki SCANIA Interlink.

Reklama

SCANIA Interlink · fot. www.bzpg.pl


- Zakup autobusów gazowych to krok w stronę jeszcze większej ochrony środowiska - szczególnie że tak bardzo kładziemy nacisk na ograniczenie zimą smogu, a przez cały rok hałasu. Zgodnie z opracowaniami ekspertów "autobus zasilany CNG przynosi znaczące ograniczenie emisji substancji szkodliwych w porównaniu z klasycznymi autobusami, sięgające średnio 85%, a w przypadku cząstek stałych niemal 100%" - informuje Radosław Ostałkiewicz, przewodniczący zarządu Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego.

To kolejne testy autobusu ekologicznego zasilanego gazem ziemnym. W styczniu PKS w Bielsku-Białej testował autobus marki Iveco Crossway 12LE.

BZPG planuje w przyszłym roku zakup 26 pojazdów zasilanych CNG. Wartość projektu to około 32 mln złotych (dofinansowanie z UE to blisko 22,5 mln złotych plus podatek VAT do odzyskania). Ponadto PKS w Bielsku-Białej podpisał list intencyjny, na podstawie którego PGNIG wybuduje w Bielsku-Białej pierwszą w regionie ogólnodostępną stację tankowania CNG.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj