bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 2618

Lotnisko ma szansę na dotację

Do miliona złotych Zarząd Województwa Śląskiego chce przeznaczyć na małe lotniska w naszym regionie. O pieniądze może starać się między innymi obiekt w Aleksandrowicach.

Park Techniki Lotniczej już otwarty
Lotnisko ma szansę na dotację


Pieniądze można przeznaczyć m.in. parkingi, drogi dojazdowe. W przypadku, gdy gmina lub powiat jest współwłaścicielem lotniska, może starać się o pieniądze na infrastrukturę lotniskową.

Władze województwa chcą, by sieć małych lotnisk była uzupełnieniem dla Międzynarodowego Portu Lotniczego "Katowice" w Pyrzowicach.

W rejestrach Urzędu Lotnictwa Cywilnego poza Pyrzowicami wpisano jeszcze 7 lotnisk na terenie województwa śląskiego: Aleksandrowice w Bielsku-Białej, Gliwice, Gotartowice w Rybniku, Katowice-Muchowiec, Żar w Międzybrodziu Żywieckim, Rudniki koło Częstochowy oraz Kaniów koło Czechowic-Dziedzic.

Wszystkie mają dogodne położenie względem centrów miast, w okolicach których są zlokalizowane. Są tam hangary i stacje paliw. Problemem natomiast jest brak miejsc noclegowych oraz budynków kontroli lotów.

aka / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.