bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2019
  • wyświetleń: 3702

Nielegalni przewoźnicy skontrolowani przez policję

W ubiegłym tygodniu na ulicach Bielska-Białej doszło do dwóch zatrzymań kierowców świadczących nielegalny zarobkowy przewóz osób bez wymaganej licencji oraz badań lekarskich i psychologicznych.

Reklama

Do obu zatrzymań obywatelskich doszło późnym wieczorem podczas tzw. prowokacji, zorganizowanej przez GAP Bielsko-Biała (Grupa Anty-Przewozowa). Akcja mająca na celu zwalczanie przejawów nieuczciwej konkurencji w przewozie okazjonalnym i taksówkarskim. Wezwani na miejsce policjanci skontrolowali dwa pojazdy, których kierowcy wykonywali zarobkowy przewóz osób bez wymaganej licencji i niezgodnie z warunkami konstrukcyjnymi określonymi dla tego typu pojazdów. Oprócz tego szoferzy nie posiadali badań lekarskich i psychologicznych.

Wobec nieuczciwych przewoźników toczą się postępowania administracyjne. Każdemu z nich grozi kara pieniężna w wysokości nawet 12 tysięcy złotych. Przedstawiciele GAP zapowiadają kolejne akcje na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Pod lupę będą brani kierowcy, którzy reklamują się w serwisach ogłoszeniowych, a także partnerzy światowych korporacji działający w naszym kraju niezgodnie z prawem.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.