bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 marca 2019
  • wyświetleń: 2425

DK Kubiszówka: Dni Kobiet Niebanalnych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej" podaj

Za nami:

W dniach 7-9 marca w Kubiszówce odbędą się Dni Kobiet Niebanalnych. Niezwykła wystawa fotografii bielszczanek- gwiazd i bohaterek drugiego planu, warsztaty artystyczne, Międzypokoleniowy Pokaz Mody, spotkanie poświęcone modzie i stylowi, wreszcie spektakl "Kobietkowo" - to wydarzenia, które organizatorzy wydarzenia polecają szczególnie Paniom.

Reklama

kobbiety


7 marca 2019 godz. 17.00
Wernisaż wystawy Iwony Wilczek "KoBBiety", podczas którego będziemy mogli podziwiać fotografie kobiet związanych z Bielskiem-Białą

8 marca 2019 godz.18.00-20.00
Warsztaty artystyczne dla kobiet:

MALOWANIE MANDALI
Mandale to rysunki na planie koła odzwierciedlające nasz stosunek do świata i samych siebie. Będziemy je malować na szkle przy relaksujących dźwiękach tybetańskich gongów! Tworzenie mandali pomaga w odzyskaniu równowagi i wewnętrznej harmonii. Rozwija wyobraźnię, koordynację wzrokowo-ruchową, pomaga wyciszyć się i zrelaksować.
prowadząca: Agata Czauderna-Gałka

WYKONYWANIE BIŻUTERII
Świetna okazja, aby samemu stworzyć niepowtarzalną, jedyna taką na świecie, autorską biżuterię. Będą to ceramiczne broszki i wisiorki, które pomalujemy w bliskie naszemu sercu wzory i desenie.
prowadząca: Kamila Ibrom

WYKONYWANIE WITRAŻY
Podczas warsztatów wykonamy witrażowe, drobne przedmioty, takie jak motyle, czy kwiaty. Panie same wybiorą poszczególne elementy (kolory), wyszlifują szkiełka papierem ściernym, a następnie oklejają witraż miedzianą taśmą. Fachowcy wykonają kolejny etap prac, czyli lutowanie. :)
prowadząca: Joanna Rostek

WARSZTATY TANECZNO-RUCHOWE „CELEBRACJA KOBIECOŚCI"
Pobądźmy ze sobą w tańcu i ruchu, aby osiągnąć harmonię ciała i umysłu, poznać lepiej siebie i swoje emocje, a także odkryć innych ludzi. Spotkamy się w spontanicznym tańcu, ruchu, we wspólnym intuicyjnym śpiewie, aby wspólnie celebrować swoją kobiecość, pozwolić sobie w tym dniu na ugruntowanie, pogłębienie oddechu, świadomy relaks i automasaż.
Zapraszamy wszystkie panie w wieku od lat 18-108. Codzienne obowiązki mogą poczekać. Niepotrzebne jest przygotowanie merytoryczne ani znajomość kroków. Obowiązuje wygodny, nie krępujący ruchów strój.
prowadząca Ewa Marzena Wolf - performerka, fotografka, tancerka związana z Teatrem Małym w Tychach. Terapeutka pracy z ciałem. Prowadzi autorskie zajęcia ze świadomości ciała Body PatchWork, oraz zajęcia dla dzieci Moje Góralskie Korzenie.

9 marca 2019 godz.11.00-14.00
Zapraszamy na spotkanie poświęcone modzie i stylowi.
W programie: Międzypokoleniowy Pokaz Mody, podczas którego wybiegu będziemy podziwiać stroje uszyte przez panie uczestniczące w zajęciach Szycie jest piękne, kolekcję stworzoną przez Agnieszkę Marynowską - młodą projektantkę i instruktorkę tańca Kubiszówki, a także ubrania prezentujące trendy wiosennej mody przygotowane przez butik CLOU. Atrakcją spotkania będzie też pokaz i warsztaty makijażu mineralnego prowadzone przez wizażystkę firmy Annabelle Minerals oraz konsultacje ze stylistką, która doradzi w jakie ubrania powinnyśmy dobierać do swojego typu sylwetki. Nie zabraknie też swobodnych rozmów przy kawie, herbacie i drobnym poczęstunku.

9 marca 2019 godz.18.00
Zapraszamy na spektakl Teatru Figa „Kobietkowo" w reżyserii Anny Białoń. Na scenie wystąpią: Alicja Skrzyńska, Zofia Pająk, Nina Siwy, Monika Orlof-Jagieło, Katarzyna Płaczek i Anna Białoń.

To spektakl, w którym sześć kobiet dzieli się spostrzeżeniami na tematy im bliskie bo kobiece. Ukazane są różne odsłony kobiet i role, które przychodzi im grać w życiu. Poruszone są oczywiście kwestie relacji damsko-męskich, ale także słabe strony kobiet. Wszystko po to, by pokazać jak ważny jest dystans i umiejętność śmiania się samych z siebie. Przedstawienie porusza również problem kobiety, która chce być doskonałą matką, żoną, kochanką i odnoszącą sukcesy profesjonalistką i robi co może, by tym ambicjom sprostać, co wywołuje w niej mnóstwo sprzecznych emocji. Spektakl to spora dawka humoru ale też celnych myśli skłaniających do refleksji.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny!

Prosimy jednak o wcześniejsze zapisy na warsztaty 8.03.2019 oraz konsultacje 9.03.2019 osobiście w sekretariacie Kubiszówki, telefonicznie 33/812 58 86 lub mailowo: kubiszowka@mdk.bielsko.pl

dni kobiet

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej" podaj