bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 marca 2019
  • wyświetleń: 5206

Miasto powinno wybudować parking dla pracowników fabryki FCA?

Radny Janusz Buzek zwrócił się do prezydenta miasta z interpelacją ws. wykonania miejsc postojowych wzdłuż ulicy Węglowej.

Reklama

ulica węglowa
fot. google.com


- Od wielu lat na trawniku przy ulicy Węglowej, wzdłuż zakładu spółki FCA Powertrain Poland, jej pracownicy parkowali samochody. Niszczenie trawnika nie było zgodne z dobrym obyczajem oraz przepisami. Trzeba jednak pamiętać, że przed samą firmą brakuje dostatecznej ilości miejsc postojowych dla zatrudnionych. Niedawno przy ulicy Węglowej stanął znak zakazu parkowania i policja skutecznie zniechęciła kierowców do pozostawiania samochodów na trawniku przy jezdni. Proszę Pana prezydenta o wykonanie przez miasto miejsc postojowych wzdłuż ulicy Węglowej - poinformował Janusz Buzek z klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość.

Radny szacuje, że około 100 osób nie ma obecnie możliwości, aby przyjechać samochodem do pracy i zaparkować przed zakładem, będącym jednym z największych podatników i pracodawców w mieście, a także darczyńcą wielu lokalnych inicjatyw.

- Wykonanie miejsc postojowych wiązać się będzie ze zmniejszeniem trawnika, ale tę stratę zieleni można zrekompensować nasadzeniem drzew i krzewów na pozostałym fragmencie trawnika - dodaje polityk.

Pisemną odpowiedź prezydenta na interpelację poznamy w pierwszej połowie marca.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.