bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 marca 2019
  • wyświetleń: 1713

[ZDJĘCIA] Międzynarodowe szkolenie przewodników psów służbowych

Przewodnicy psów służbowych z garnizonu bielskiego i Policji czeskiej w Karvinie wraz z psami służbowymi szkolili się w Wiśle Małej. Czworonożni funkcjonariusze ćwiczyli między innymi tropienie, przeszukanie terenu za osobami zaginionymi oraz elementy z zakresu obrony przewodnika i pościgu za sprawcami przestępstw. Wszystko po to, aby jeszcze skuteczniej wykonywać swoją codzienną służbę.

Reklama

Międzynarodowe szkolenie przewodników psów służbowych · fot. KMP Bielsko-Biała


W Wiśle Małej odbyło się szkolenie policyjnych psów służbowych. W szkoleniu uczestniczyli policjanci z Bielska-Białej i policji czeskiej w Karvinie. Efektywne wykorzystanie psów w służbie zależy od właściwego i fachowego ich przygotowania podczas tresury. Aby praca ta była skuteczna potrzebne są regularne ćwiczenia. Dlatego też czworonogi trenowały między innymi tropienie, przeszukanie terenu za osobami zaginionymi oraz elementy z zakresu obrony przewodnika i pościgu za sprawcami przestępstw.

Policjanci, pod czujnym okiem Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Bielsku-Białej podinsp. Marcina Bębenka oraz koordynatorów KWP w Katowicach zajmujących się zagadnieniem wykorzystania psów służbowych w Policji, szkolili psy również w zakresie zachowania posłuszeństwa wobec swojego przewodnika, a także kontrolowanej agresji i odwagi. Policyjne czworonogi doskonaliły umiejętności w samodzielnej pracy węchowej jak i podczas prowadzenia przez przewodnika. Przewodnicy przygotowują swoich podopiecznych do pracy w najtrudniejszych warunkach, bo z takimi z reguły spotykają się w czasie wykonywania zadań nacechowanych dużym ryzykiem.

Głównym celem ćwiczeń była wymiana doświadczeń w zakresie kynologii policyjnej i doskonalenie umiejętności współpracy w zakresie prowadzenia poszukiwań oraz zatrzymywania osób. Te cykliczne szkolenia mają na celu nie tylko podniesienie sprawności psów służbowych, ale są także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przewodnikami i podpatrzenia, jak pracują ich koledzy zza południowej granicy.

W bielskiej jednostce w Regionalnym Zespole Przewodników Psów Służbowych służbę pełni 7 przewodników psów służbowych, którzy opiekują się 9 psami służbowymi, w tym szkolonymi do wykrywania materiałów wybuchowych i narkotyków.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.