bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 1 marca 2019
  • wyświetleń: 1185

Mikrobus - idealne auto dla dużej rodziny?

Materiał partnera:

Coraz więcej wielodzietnych rodzin decyduje się na zakup mikrobusa, ale czy słusznie? Sprawdź, czy mikrobus dla dużej rodziny to dobre rozwiązanie.

silnet


Mikrobus to inaczej niewielkich rozmiarów autobus. Przeznaczony jest od do przewozu od 9 do kilkunastu osób włącznie z kierowcą. Co ważne, mikrobusy, których liczba miejsc nie przekracza 9 mogą być prowadzone przez osoby posiadające zwykłe prawo jazdy kategorii B bowiem zgodnie z prawem pojazd posiadający 9 miejsc wciąż uznawany jest za samochód osobowy. Jeżeli natomiast chcemy zakupić mikrobus o liczbie miejsc od 10 do 17 (łącznie z siedzeniem kierowcy) to niestety musimy posiadać prawo jazdy kategorii D1 i zrobić kurs na przewóz osób.

Mikrobus dla dużej rodziny - tak czy nie?Wiele rodzin na własnej skórze przekonało się, że mikrobusy idealnie nadają się na wakacje i inne, wymagające jednoczesnego przewodu większej liczby osób wyjazdy. Decydując się na mikrobus dla dużej rodziny nie będziemy musieli martwić się o dodatkowy transport i rozłożenie podróżnych na kilka samochodów, komfort jazdy czy miejsce na bagaż. Wszystko dlatego, że mikrobusy są naprawdę pojemne, a komfort jazdy jak i ten, który obejmuje wnętrze samochodu w wielu przypadkach okazuje się być naprawdę nieoceniony. Warto także wspomnieć, że wakacje to nie jedyny czas, w którym mikrobus znajdzie swoje zastosowanie. Sprawdzi się on także w przypadku różnego rodzaju rodzinnych uroczystości takich jak na przykład urodziny czy ślub, gdzie za jednym razem trzeba szybko i sprawnie przetransportować większą liczbę osób, zwłaszcza tych, którzy nie posiadają własnego samochodu. Mikrobusy ułatwiają także wyjazdy do pracy i w delegacje, podczas których możemy zabrać ze sobą swoich współpracowników.

O czym należy pamiętać zanim zdecydujemy się na zakup mikrobusa?Przede wszystkim warto przypomnieć o kwestii, jakim jest prawo jazdy. Zanim zdecydujemy się na mikrobus warto dowiedzieć się, czy zakup wybranego przez nas modelu samochodu nie będzie wymagać od nas ukończenia egzaminu na prawo jazdy oraz zaliczenia kursu na przewóz osób. Drugą kwestią jest przeznaczenie małego busa. Zanim kupimy pierwszy lepszy, cieszący się uznaniem wśród wielu kierowców model, warto zastanowić się, jakie mamy oczekiwania. Jasno określając zarówno swoje potrzeby jak i oczekiwania bardzo szybko dowiemy się, jaki mikrobus idealnie spełni się w swojej roli. Kolejną i niemniej ważną kwestią jest ubezpieczenie. Osoby, które nigdy wcześniej nie prowadziły mikrobusa z początku mogą mieć z nim mały problem. Do tego dochodzi wysokość składki ubezpieczeniowej, która do najniższych nie należy. Biorąc pod uwagę tylko te dwa czynniki od razu wiadomo, że przydałoby się nie pierwsza z brzegu, lecz naprawdę dobra polisa ubezpieczeniowa dla mikrobusa. Możemy je znaleźć zarówno w polskich towarzystwach ubezpieczeniowych, jak i tych, które stacjonują za granicą. Przykładem dobrego ubezpieczenia dla mikrobusów jest znajdująca się pod adresem www.taxiinsurer.co.uk/minibus-insurance/ polisa oferowana przez brytyjską firmę ubezpieczeniową, która wcale nie jest gorsza od tych, które można znaleźć na polskim rynku. Dobrą wiadomością jest także fakt, że aby skorzystać z oferty Taxi Insurer, wcale nie trzeba jechać do Wielkiej Brytanii, bowiem wszystkie sprawy możemy załatwić z online i telefonicznie, czyli bez wychodzenia z domu.